Protest potrwa 24 godziny

05.11.2009, 10:44

Pszczyna

Dzisiaj punkt 7.,00 na całym Śląsku, w tym również w pszczyńskim szpitalu, rozpoczęła się akcja protestacyjna, która potrwa 24 godziny. - Nie odchodzimy od łóżek. Wykonujemy wszystkie polecenia lekarzy – zapewnia Stanisława Zupak, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w pszczyńskim szpitalu. - Tutaj nie chodzi o pieniądze, ale pacjenta. I poszanowanie zawodu pielęgniarki – dodaje.

Przez 24 h pielęgniarki i położne chodzić będą w niebieskich koszulkach z napisem PROTEST. Rozdają też pacjentom ulotki informacyjne. Z takimi hasłami jak „Komfort pacjenta – stabilizacja warunków pracy pielęgniarki i położnej w regionie śląskim” czy „Chcemy Cię pielęgnować i leczyć, nie strajkować”. O co dokładnie walczy średni personel medyczny? O lepsze warunki pracy, niedokładanie obowiązków, które zrzucane są ze zwalnianych pracowników na pozostały średniego personelu, pielęgniarki pełnią rolę rejestratorek, dietetyczek, pomocy biurowych, salowych, nawet nakładają gips. Zamiast być tam, gdzie powinny - przy łóżkach pacjentów. Ciężkiemu, 30-, 40-łóżkowemu oddziałowi musi wystarczyć na dyżurze nocnym jedna czy dwie pielęgniarki. - Najważniejszy jest pacjent a my tracimy czas na biurokrację – dodaje Stanisława Zupak.

Dzisiaj w województwie mają odbyć się rozmowy. Jak informuje gazeta.pl, jeśli te rozmowy nic nie dają, związek zapowiada wejście w spór zbiorowy z pracodawcami i normalny strajk. Przejście przez ustawowe procedury zajmie jakieś dwa miesiące, czyli ewentualnego odejścia od łóżek pacjentów można się spodziewać na początku przyszłego roku.

agw

T G+ F

1

1

Zobacz także

Godziny doradcze w LGD
Godziny doradcze w LGD
Remont skrzyżowania potrwa do 2 czerwca
Remont skrzyżowania potrwa do 2 czerwca
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Ograniczenia odwiedzin w pszczyńskim szpitalu
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Z centrum przesiadkowego do Niemiec, Anglii i Francji
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów
Znamy program pierwszych pszczyńskich Eko Targów

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18