Protest na Żorskiej

19.08.2011, 11:45

Pszczyna

Wyszli na ulicę, bo po ponad 30 latach już inny pomysł nie przychodzi im do głowy. - Ile jeszcze musi osób zginąć albo zostać kalekami, żeby nam zrobili 800 m chodnika? - pytają zdesperowani mieszkańcy.Odcinek wzdłuż ulicy Żorskiej, od skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego do Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, naznaczony jest ludzkimi tragediami. Kilka osób straciło tu życie, kilkanaście zdrowie.
Mała Kasia Rożek spoczywa na pobliskim cmentarzu, a jej mama po dziś dzień nie może pogodzić się, że nieszczęścia można było uniknąć przez kawałek chodnika. Tak samo Krystyna Sosna, która szła poboczem, z maleńkim dzieckiem w wózku. Wjechał do nich samochód. Matka spędziła 3 miesiące w pszczyńskim szpitalu, dziecko trafiło do Bielska.

- Jak mamy się dostać na miasto, do urzędów, lekarza, jak nie mamy własnego auta? Komunikacji nie ma, zostaje rower lub spacer, poboczem. Do szkoły, kościoła też idziemy z duszą na ramieniu. A jak jest zima, to cały śnieg zwalają na pobocze – protestujący najbardziej drżą o dzieci.

- Sąsiad zginął przy własnej posesji. Jedna dziewczynka jeździ teraz na wózku. Od ponad 30 lat walczymy o ten chodnik. Jeszcze jak byłam radną. Już mnie nawet pytali, czy nie mam nic innego do roboty, tylko ten chodnik. Chcieliśmy go nawet sami zrobić, oddać po kawałku działek – Helena Spyra ze Starej Wsi nie ukrywa wzburzenia, że tak małej inwestycji nie sposób od tylu lat wykonać. Włączyła się w akcję Społecznej Inicjatywy na rzecz Budowy Chodnika Wzdłuż Ulicy Żorskiej w Pszczynie, podobnie jak ok. 50 innych osób.

Co blokuje budowę chodnika, kto ma wykonać inwestycję, co na to ZDW i Urząd Miasta? Czytaj w najnowszym wydaniu Gazety Pszczyńskiej, która w sprzedaży już 23 sierpnia.

agw

T G+ F

Zobacz także

Protest na ul. Żorskiej
Protest na ul. Żorskiej
Kolizja na Żorskiej
Kolizja na Żorskiej
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18