Prosto od rolnika

09.08.2011, 10:46

Pawłowice

Urząd Gminy promuje rolnictwo w gminie, a szczególnie sprzedaż bezpośrednią, czyli zakup produktów rolnych prosto od rolnika, bez udziału pośredników.


Projekt promujący sprzedaż bezpośrednią Urząd Gminy w Pawłowicach zrealizował we współpracy ze stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska. Jego owocem jest folder pt. „Czym chata bogata”. Znalazło się w nim szesnaście spośród ponad tysiąca funkcjonujących w gminie Pawłowice gospodarstw rolnych. „Forma folderu nie pozwala na zaprezentowanie wszystkich, jednak już ten niewielki fragment całości jest świadectwem wielkiej różnorodności tutejszego rolnictwa. Wysoka specjalizacja gospodarstw, zróżnicowanie upraw, kontynuacja tradycyjnej hodowli ryb czy łączenie rolnictwa z agroturystyką świadczy o dużym potencjale i przedsiębiorczości samych rolników” - czytamy we wstępie do folderu.
Na kartach wydawnictwa znajdziemy krótkie opisy wybranych gospodarstw rolnych. I tak poczytamy m.in. o hodowli pieczarek Konstantego Konczalskiego z Pawłowic czy o okazałych karpiach, pstrągach i szczupakach z gospodarstwa rybnego Bogusława Wacławika z Pielgrzymowic. A jak truskawki, to tylko z hodowli Edwarda Domaradzkiego z Golasowic, zaś mięso i wędliny z rodzinnej firmy Penkalów z Pielgrzymowic. Poznamy też uroki gospodarstwa agroturystycznego „Cyprianówka” w Warszowicach. Folder można nabyć w Referacie Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Gminy Pawłowice oraz w siedzibie stowarzyszenia LGD „Ziemia Pszczyńska”.

jack

T G+ F

Zobacz także

Prosto z baku
Prosto z baku
Prosto z Manchesteru
Prosto z Manchesteru
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Niedzielny wypadek na DK1. Interweniowało LPR
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!
Pierwsza ślizgawka w Pawłowicach już 15 listopada!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18