Prof. Buzek gratuluje Pszczynie

10.07.2009, 12:45

Pszczyna

Prof. Buzek wyraża uznanie dla osiągnięć miasta Pszczyna w liście do burmistrza Krystiana Szostaka. Poniżej treść listu.


Po raz pierwszy z różnych powodów nie mogę złożyć osobiście gratulacji. Chciałbym tą drogą przesłać moje szczere wyrazy uznania dla osiągnięć Państwa miasta znajdującego się w czołówce najlepiej rozwijających się miast w Polsce w 2009 roku.
Kierując ten list na Pana ręce, gratuluję i pozdrawiam wszystkich samorządowców oraz mieszkańców miasta Pszczyna. To dzięki Państwu wspólnymi wysiłkami staje się o­na przykładem sprawnego i mądrego zarządzania środkami publicznymi, a zarazem miejscem przyjaznym dla pracy i życia.

Nasze samorządy działają już dziewiętnaście lat wnosząc nową jakość. Polskie gminy i miasta rozwijają się coraz dynamiczniej i zachowują regułę odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego. Stosują nowe technologie, coraz lepiej wykorzystują środki unijne. Dbają o atrakcyjność inwestycyjną i konkurencyjność. Nadal przy tym pozostają najlepszą szkołą demokracji.

Z prawdziwą przyjemnością odnotowuję obecność Pszczyny w tym gronie. Jako były premier RP i patron reformy samorządowej z 1998, którą uważam za bardzo udany projekt, szczególną uwagę przykładam do tej tematyki. Z kolei jako eurodeputowany zauważam olbrzymi potencjał naszych samorządów, który wyzwolić można m.in. dzięki sprawnemu i zgodnemu z polityką proinnowacyjną UE wykorzystaniem środków pomocowych.

Polska może stać się największym beneficjentem pomocy unijnej, a znacząca jej część trafi na poziom regionalny. I to właśnie polskie regiony będą najlepszą dźwignią pozycji naszego kraju w Europie. Czy tak się stanie? Wiele zależy od naszych samorządowców, którzy po okresie odbudowy i rozbudowy infrastruktur lokalnych i regionalnych większą uwagę powinni zwrócić na stymulowanie rozwoju opartego na kapitale intelektualnym społeczeństwa.

Szanowni Państwo, praca samorządów i dla samorządów, którą uważnie obserwuję i osobiście wspieram, ma olbrzymi sens. Z miesiąca na miesiąc, z roku na rok przynosi o­na namacalne efekty, angażując tysiące ludzi. Te tysiące świadomych obywateli i lokalnych patriotów tworzą sól naszej ziemi, z której wyrasta prawdziwa pomyślność naszego kraju.

I za tą właśnie pracę chcę Państwu serdecznie podziękować. Życzę zarazem jej udanego kontynuowania, gdyż odniesiony przez Wasze miasto sukces jest naprawdę tego wart, to dobry przykład dla innych oraz świetny punkt startowy dla dalszego rozwoju.

Z wyrazami uszanowania
Prof. dr hab. Jerzy Buzek

ram

T G+ F

Zobacz także

Prof. Martysz w pszczyńskim Ratuszu
Prof. Martysz w pszczyńskim Ratuszu
Buzek w Pszczynie
Buzek w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18