(fot. UG Pawłowice)

Proboszcz z Golasowic odszedł na emeryturę

Golasowice30.07.2019, 08:04

Proboszcz rzymskokatolickiej Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Golasowicach, ks. Roman Grabowski odszedł na emeryturę.

W minioną niedzielę w golasowickim kościele odbyła się uroczysta msza, podczas której ksiądz dziękował za 18 lat spędzone w Golasowicach, a parafianie dziękowali za pracę, zaangażowanie i oddanie, z jakim wykonywał obowiązki proboszcza i duszpasterza.

Podziękowania ks. Grabowskiemu złożył również wójt Franciszek Dziendziel. Ksiądz chętnie współpracował z samorządem i uczestniczył w wielu lokalnych wydarzeniach i gminnych uroczystościach jak chociażby w dożynkach gminnych w Golasowicach, Jarząbkowicach, Pniówku czy Warszowicach. Był również obecny na gminnych jarmarkach, Święcie Niepodległości i obchodach rocznic Marszów Śmierci.

O golasowickiej parafii było głośno w mediach za sprawą smażonej na ognisku jajecznicy. Proboszcz rozpoczął kultywowanie starej tradycji związanej z obchodami Zielonych Świątków, aby zintegrować i lepiej poznać parafian. Ks. Roman Grabowski chętnie współpracował z proboszczem miejscowej parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Marcinem Makulą, m. in. organizując, raz w jednym raz w drugim kościele, nabożeństwa ekumeniczne dla mieszkańców sołectwa i nie tylko. Nowym proboszczem będzie ks. Waldemar Pawlik, który dotychczas był wikarym w parafii w Jastrzębiu-Zdroju.

Parafię zmienia również wikary ks. Michał Anderko z parafii św. Jana Chrzciciela z Pawłowic. Będzie proboszczem w Bieruniu Starym. Jego miejsce zajmie ks. Rafał Mucha.

(źródło: UG Pawłowice)

KK

T G+ F

Zobacz także

Zmarł ks. Burczyk, były goczałkowicki proboszcz
Zmarł ks. Burczyk, były goczałkowicki proboszcz
Proboszcz jednak molestował ...
Proboszcz jednak molestował ...
W weekend pszczyński Rynek po raz kolejny zamieni się w Świąteczny Jarmark!
W weekend pszczyński Rynek po raz kolejny zamieni się w Świąteczny Jarmark!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18