Panie nominowane do nagrody (fot. Hospicjum św. Ojca Pio)

Prezes hospicjum nominowana do Perły Podbeskidzia

Region12.10.2017, 10:04

Teresa Buczak - prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie została uhonorowana nominacją do nagrody „Perła Podbeskidzia”. Uroczystość odbyła się 30 września w Bielsku-Białej podczas finału VII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia.

Teresa Buczak związała się z pszczyńskim Hospicjum św. Ojca Pio w 2004 roku, w 2007 roku została członkiem zarządu tego stowarzyszenia; od 2010 r. jest jego prezesem.Teresa Buczak (fot. Hospicjum św. Ojca Pio)

W uzasadnieniu nominacji przedstawionym jury konkursu, napisano m.in. „Organizowanie dobrej opieki dla chorych i ich rodzin, traktuje jako osobistą misję, równolegle troszcząc się o budowanie wspólnoty hospicyjnej oraz podnoszenie kwalifikacji zespołu. W sytuacjach trudnych dała się poznać jako dobry negocjator, osoba niezwykle wolna i odważna w podejmowaniu trudnych zadań jak np. budowa Domu św. Ojca Pio. Od początku wszystkie prace na rzecz hospicjum wykonuje bezinteresownie. Oprócz hospicjum Teresa Buczak jest zaangażowana w wiele ważnych działań, wspólnot i organizacji. Jedną z ważniejszych dla niej jest duchowe towarzyszenie rekolektantom w Jezuickim Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Jej dewizą jest BYĆ DOBRYM JAK CHLEB”.

Główną nagrodę - „Perłę Podbeskidzia”, w postaci statuetki autorstwa rzeźbiarki Lidii Sztwiertni, otrzymała Eryka Binek-Pytlowany. W tym roku wśród nominowanych, oprócz Teresy Buczak, znalazły się również: Krystyna Janik-Chrapusta, Krystyna Pryszczyk i Jadwiga Spodzieja.

VII Regionalny Kongres Podbeskidzia, pod honorowym patronatem posłanki Mirosławy Nykiel, zorganizowano w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej. Hasło tegorocznego kongresu brzmiało: „Czas na kobiety - bo jak nie My, to kto?”. Gwiazdą wieczoru była piosenkarka i reżyserka filmowa, Maria Sadowska.
Hospicjum św. Ojca Pio

pako

T G+ F

Zobacz także

Hospicyjna Rowerowa Drużyna Odlotowa
Hospicyjna Rowerowa Drużyna Odlotowa
Odlotowa jazda dla hospicjum!
Odlotowa jazda dla hospicjum!
gorący temat
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań
Szpital w Pszczynie: NFZ zaprasza powiatową spółkę do rokowań

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18