Prestiżowa nagroda dla ARiPZP

03.11.2011, 13:28

Pszczyna

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej została laureatem prestiżowego konkursu zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na najlepszy ośrodek edukacji ekologicznej w województwie śląskim.


Nagrody zostaną wręczone w poniedziałek, 14 listopada podczas uroczystej gali w Katowicach. Spośród 24 zgłoszonych do biura funduszu placówek edukacyjnych, jury wyłoniło trzech laureatów. Komisja oceniała pomysły prowadzenia działalności ekologicznej, innowacyjność i atrakcyjność realizowanych form działalności, a także wpływ prowadzonej pracy na życie mieszkańców województwa śląskiego w zakresie ochrony środowiska.
Pośród trzech laureatów, obok Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Istebnej i Mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej z Bielska-Białej, znalazł się również Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Jury doceniło dotychczasową działalność ośrodka, a zwłaszcza doposażenie placówki w pomoce dydaktyczne, m.in. ekspozycje roślinne i zwierzęce oraz multimedia, a także warsztaty ekologiczne „Tropem żubra”.

Od kwietnia do połowy października dla ponad 8 tys. dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z województwa śląskiego przygotowano zajęcia na temat życia i zwyczajów największego ssaka w Europie oraz pozostałych mieszkańców zagrody. Uczestnicy warsztatów otrzymali m.in. bezpłatnie zeszyty ćwiczeń z quizami i zagadkami. W związku z ogromnym zainteresowaniem zajęciami, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej przygotowała kolejny projekt warsztatów edukacyjnych. Tym razem jest on skierowany do blisko 20 tys. dzieci z całego kraju. Ze względu na swój ogólnopolski charakter będzie on realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Żubrów oraz ośrodkiem w Białowieży i Ogrodem Zoologicznym w Warszawie. Liderem i koordynatorem projektu przez najbliższe trzy lata będzie ARiPZP.

jack

T G+ F

Zobacz także

Prestiżowa nagroda za stoisko
Prestiżowa nagroda za stoisko
Prestiżowa nagroda dla starostwa pszczyńskiego
Prestiżowa nagroda dla starostwa pszczyńskiego
Rowery dla niepełnosprawnych do wypożyczenia w starostwie
Rowery dla niepełnosprawnych do wypożyczenia w starostwie
Remont ulicy Wiślnej zakończony
Remont ulicy Wiślnej zakończony
Nowy budynek przedszkola w Studzionce prawie gotowy
Nowy budynek przedszkola w Studzionce prawie gotowy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18