Prestiżowa nagroda dla ARiPZP

03.11.2011, 13:28

Pszczyna

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej została laureatem prestiżowego konkursu zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na najlepszy ośrodek edukacji ekologicznej w województwie śląskim.


Nagrody zostaną wręczone w poniedziałek, 14 listopada podczas uroczystej gali w Katowicach. Spośród 24 zgłoszonych do biura funduszu placówek edukacyjnych, jury wyłoniło trzech laureatów. Komisja oceniała pomysły prowadzenia działalności ekologicznej, innowacyjność i atrakcyjność realizowanych form działalności, a także wpływ prowadzonej pracy na życie mieszkańców województwa śląskiego w zakresie ochrony środowiska.
Pośród trzech laureatów, obok Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Istebnej i Mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej z Bielska-Białej, znalazł się również Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Jury doceniło dotychczasową działalność ośrodka, a zwłaszcza doposażenie placówki w pomoce dydaktyczne, m.in. ekspozycje roślinne i zwierzęce oraz multimedia, a także warsztaty ekologiczne „Tropem żubra”.

Od kwietnia do połowy października dla ponad 8 tys. dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z województwa śląskiego przygotowano zajęcia na temat życia i zwyczajów największego ssaka w Europie oraz pozostałych mieszkańców zagrody. Uczestnicy warsztatów otrzymali m.in. bezpłatnie zeszyty ćwiczeń z quizami i zagadkami. W związku z ogromnym zainteresowaniem zajęciami, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej przygotowała kolejny projekt warsztatów edukacyjnych. Tym razem jest on skierowany do blisko 20 tys. dzieci z całego kraju. Ze względu na swój ogólnopolski charakter będzie on realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Żubrów oraz ośrodkiem w Białowieży i Ogrodem Zoologicznym w Warszawie. Liderem i koordynatorem projektu przez najbliższe trzy lata będzie ARiPZP.

jack

T G+ F

Zobacz także

Prestiżowa nagroda za stoisko
Prestiżowa nagroda za stoisko
Prestiżowa nagroda dla starostwa pszczyńskiego
Prestiżowa nagroda dla starostwa pszczyńskiego
Czy pszczyńscy nauczyciele będą strajkować?
Czy pszczyńscy nauczyciele będą strajkować?
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna
Zmiana na stanowisku sekretarza w gminie Pszczyna

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18