Pracownicy oświaty na podium

27.03.2007, 10:07

Sukcesem zakończył się udział grupy pracowników oświaty z powiatu pszczyńskiego w
XVI Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który w miniony weekend odbył się w Tczewie(woj.pomorskie).

W piątek w samo południe spod budynku Starostwa Powiatowego 9 osobowa reprezentacja nauczycieli i pracowników oświaty w piłce nożnej halowej wyjechała z Pszczyny do Tczewa.
Uczestników osobiście pożegnali wicestarosta Zygmunt Jeleń oraz wiceburmistrz Dariusz Skrobol. Po kilkunastu minutach opuszczaliśmy miasto i drogą krajową nr 1 jechaliśmy w kierunku Tczewa. Na miejsce przybyliśmy przed północą, gdzie powitał nas organizator imprezy po czym zakwaterowaliśmy się w internacie jednej z tczewskich placówek oświatowych.

W sobotę w godzinach porannych stawiliśmy się w Szkole Podstawowej w Tczewie gdzie odbywał się turniej, w którym wzięło udział 10 drużyn z całej Polski, głownie z północnej części kraju oraz dwie drużyny zagraniczne. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których grano systemem
”każdy z każdym” 2x12 min. W pierwszym dniu turnieju rozegrano wszystkie mecze eliminacyjne, które trwały od 9.00 – 19.00.
Nie rozpoczęliśmy dobrze tego turnieju. Już w pierwszym meczu doznaliśmy porażki z bardzo dobrą ekipą z Gniewu. Potem było już coraz lepiej jednak najdramatyczniejszy przebieg miało nasze ostatnie grupowe spotkanie z reprezentacją gospodarzy, która w ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce. Zwycięzca tego meczu mógł cieszyć się z awansu do finału turnieju.
Mecz był bardzo dramatyczny, po kilku minutach pierwszej połowy przegrywaliśmy 2:0.
W końcówce pierwszej połowy zdobyliśmy kontaktową bramkę a o awansie do finału zadecydowały dwa momenty w końcówce spotkania. Najpierw w zamieszaniu pod bramkowym kontaktowego gola na 3:3 zdobył Leszek Kondzielnik, kilka minut póżniej wspaniałym strzałem z za lini pola karnego popisał się Marek Kloc, było 4:3.
Po chwili rozległ się końcowy gwizdek tego spotkania a to oznaczało, że zagramy w finale!
Marek Kloc odniósł w tym spotkaniu bolesną kontuzję i jego udział w finale stanął pod dużym znakiem zapytania.

W niedziele od g.9.00-12.15 swoje mecze rozegrały ekipy walczące o miejsca od 3-10.
W niedzielnym finale, który rozpoczął się o godz.12.20 spotkały się drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach czyli Pszczyna i Lipno (woj.wielkopolskie).
Warto dodać, że obie ekipy (oprócz holendrów) przebyły najdłuższą drogę aby wziąć udział w turnieju.

Mecz finałowy miał dwa oblicza. W pierwszej części meczu to my byliśmy stroną, która dyktowała warunki gry, niestety nie wykorzystaliśmy stwarzanych okazji do zdobycia goli, co jak się okazało póżniej zemściło się z nawiązką. Po raz kolejny straciliśmy bramkę po rykoszecie, która zmusiła nas do bardziej otwartej gry. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Lipna a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Leszek Kondzielnik(na 3:1)

Turniej zakończył się uroczystym podsumowaniem sportowej rywalizacji, dyplomami i pucharami nagrodzono wszystkie zespoły. Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne w klasyfikacji „Naj..”. Zdaniem organizatorów najlepszym zawodnikiem turnieju został M.Bienioszek.

Pszczyna – Dormagen (Niemcy) 6:0
Bramki; M.Bienioszek, M.Grygier, L.Kondzielnik, M.Stieber, S.Włoch 2)

Pszczyna – Dębno (4:1)
Bramki; S.Włoch 2 i Sz.Miczek 2

Pszczyna – Tczew (4:3)
Bramki; M.Bienioszek, L.Kondzielnik i M.Kloc

Uczestnicy wyjazdu składają gorące podziękowania ZNP w Pszczynie, Urzędowi Miasta oraz Starostwu Powiatowemu za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.

Z uwagi na ten sukces jako reprezentacja nauczycieli i pracowników oświaty postanawiamy uczestniczyć w kolejnych takich imprezach rangi ogólnopolskiej i wojewódzkiej.
Przed nami turnieje w piłce koszykowej, piłce nożnej sześcioosobowej oraz piłce siatkowej halowej i plażowej. Składy reprezentacji będą ulegały zmianie, w zależności od dyscypliny.