Art. spons. Pracownicy ochrony to nie „ochroniarze”

Czechowice-Dziedzice10.06.2019, 12:05

Czy praca w security może być atrakcyjna i ciekawa? Czy warto wiązać się z branżą, która od lat przechodzi transformację? Securitas wyróżnia się na tle innych firm ochrony m.in. tym, że od lat walczy z negatywnym wizerunkiem branży i jej  stereotypami oraz propaguje transparentność form zatrudnienia.

Securitas jest światowym liderem w branży ochrony, łączy nowoczesne rozwiązania technologiczne ze skandynawskim modelem kultury organizacyjnej. Uczciwość, czujność i uczynność to fundamentalne wartości firmy. Securitas respektuje postanowienia Deklaracji uczciwych praktyk biznesowych, należy do United Nations Global Compact oraz posiada własny Kodeks Wartości i Etyki. Firmę wyróżnia transparentność zatrudnienia.

Transparentność i retencja zatrudnienia

Transparentność form zatrudnienia rozumiemy w szczególności jako stosowanie rozwiązań, w których pracownicy ochrony wiedzą na podstawie jakiej umowy są zatrudnieni, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć, kiedy zostanie ono wypłacone oraz kto jest pracodawcą i jakie prawa z tytułu zatrudnienia przysługują. Niestety te elementarne zasady zatrudnienia nadal nie są standardem w sektorze ochrony – mówi Łukasz Koch, Dyrektor Zasobów Ludzkich i Członek Zarządu Spółek Securitas w Polsce. Dzięki negocjacjom i rosnącemu zrozumieniu ze strony klientów firmy, Securitas sukcesywnie zwiększa zatrudnienie na podstawie umów o pracę oraz podnosi wynagrodzenia pracowników. Pracownicy wspierani są w realizacji nowych wyzwań zawodowych, firma jasno definiuje ścieżki kariery zawodowej. Większość kadry menedżerskiej to osoby, które zaczynały pracę na stanowiskach liniowych. Obecnie ponad 50% pracowników firmy to pracownicy, którzy związali się z Securitas  na dłużej. Wiele osób pracuje ponad 20 lat, czyli od początku istnienia Securitas w Polsce.

Szacunek

Securitas jest firmą, która wymaga od pracowników odnoszenia się do siebie z szacunkiem i działania z poszanowaniem deklarowanych wartości.  Walczymy ze stereotypami branży również poprzez negowanie określenia „ochroniarz”. Propagujemy kulturę szacunku, pracownicy ochrony to często wysoko wykwalifikowani specjaliści obsługujący specjalistyczne systemy zintegrowanych zabezpieczeń technicznych – mówi Łukasz Koch.

O przywiązywaniu dużej wagi do szacunku świadczy wdrożona przez firmę kampania SZACUN oraz regularnie  przeprowadzane  anonimowe Badanie Opinii. Swoje zdanie o warunkach pracy, relacjach z przełożonym może wyrazić każdy pracownik. W roku 2018 zarząd spółki złożył obietnicę objęcia służby razem z pracownikami ochrony w przypadku uzyskania 50% frekwencji w badaniu. Szczegóły tej akcji można znaleźć w filmie Badanie Opinii Securitas 2018 - challenge

Securitas zmienia oblicze usług ochrony bazując na ludziach, wiedzy i technologii. Jesteśmy organizacją biznesową, ale pozostajemy wrażliwi na sprawy  pracowników, wspieramy ich tam gdzie jest to możliwe i nie pozostawiamy samych w trudnych sytuacjach. Pracownicy po prostu są dla nas ważni – dodaje Łukasz Koch.

Rozwój i szkolenia

Securitas cenię za możliwość rozwoju i pracę z nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Z firmą związałem się w 2012 roku obejmując stanowisko Lidera Projektu – mówi Dominik Grządzielewski, Menedżer Działu Zabezpieczeń Technicznych. W 2016 roku wziąłem udział w Melker Schörling Scholarship. Jest to wewnętrze stypendium dające szansę wymiany doświadczeń zawodowych na arenie międzynarodowej. Miałem okazję zwiedzenia Securitas Experience Center w Malmo w Szwecji. Jest to miejsce, gdzie można w praktyce zobaczyć najnowsze rozwiązania technologiczne, jakie proponujemy naszym klientom. Securitas to również miejsce, które dla mnie łączy pracę zawodową z pasjami. Jestem miłośnikiem biegów, triatlonu i kolarstwa i od dłuższego czasu reprezentuję barwy Securitas w wielu zawodach i maratonach.

Uczynność i wsparcie

Pracę w Securitas rozpoczęłam w 1997 roku jako liniowy pracownik ochrony, obecnie jestem referentem ds. ochrony – mówi Renata Stokowska. Ze względu na przewlekłe problemy zdrowotne niejednokrotnie znalazłam się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, był również czas kiedy mój stan zdrowia nie pozwalał mi pracować w dotychczasowych warunkach. Moje stanowisko pracy i czas pracy zostały tak dostosowane, abym mogła w miarę swoich możliwości wykonywać obowiązki. Zawsze mogłam liczyć na wsparcie rozumiane na wiele sposobów. Dla mnie Securitas to ludzie, na których zawsze mogę liczyć, a pracę w Securitas cenię i lubię za możliwość rozwoju, poczucie stabilizacji, prawdziwe przyjaźnie i świadomość, że choć firma zatrudnia ponad 6 tysięcy pracowników, nie jestem anonimowa.

Ciekawe zadania

Pracę w Securitas rozpocząłem w 2002 roku od stanowiska pracownika ochrony. Pracę cenię  za to, że robię to, co lubię. Ponadto moja praca codziennie mnie zaskakuje – mówi Paweł Bartosiak, Inspektor Nadzoru. Przez kilkanaście lat pracy w strukturach Securitas udało mi się przejść przez wiele szczebli awansu, zostałem doceniony przez Securitas tytułem „Pracownik Miesiąca” i „Pracownik Roku”. Praca operacyjna, którą wykonuję jest bardzo ciekawa, poznaję klientów z różnych segmentów rynku. Każdy klient to inne zadania, co wpływa na mój zawodowy rozwój. Bardzo istotna jest też dla mnie atmosfera w pracy. O tym, że warto pracować w Securitas świadczy najlepiej fakt, że pracuję tu 17 lat!

Zatrudnienie w branży security to trudna i odpowiedzialna praca. Praca ta może jednak dawać poczucie, że robi się coś ważnego – odpowiada za bezpieczeństwo ludzi i mienia. Jeśli ktoś chciałby zmierzyć się z takim zadaniem i spróbować swoich sił w ochronie, korzystając z zatrudnienia na warunkach często znacznie lepszych niż  w wielu innych firmach,  to na pewno warto rozważyć ofertę Securitas.

Securitas oferuje pracę m.in. w Czechowicach-Dziedzicach: sprawdź tutaj

Wszystkie oferty pracy w Securitas można znaleźć w linku:  Oferty pracy w Securitas

T G+ F

Zobacz także

Kolejne zakażenia i ozdrowieniec w powiecie pszczyńskim
Kolejne zakażenia i ozdrowieniec w powiecie pszczyńskim
Korona zapory już otwarta!
Korona zapory już otwarta!
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury
400 nowych sadzonek krzewów i pnączy
400 nowych sadzonek krzewów i pnączy
Rozmowy o dalszym finansowaniu wymazobusa
Rozmowy o dalszym finansowaniu wymazobusa
ARiMR: Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków
ARiMR: Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków
Koncert Sebastiana Riedla i Bartka Miarki
Koncert Sebastiana Riedla i Bartka Miarki
Jak bezpiecznie korzystać z obiektów sportowych Powiatowego Ośrodka Sportu w Pszczynie?
Jak bezpiecznie korzystać z obiektów sportowych Powiatowego Ośrodka Sportu w Pszczynie?
12 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
12 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
Praca hospicjum w okresie epidemii
Praca hospicjum w okresie epidemii
Placówki oświatowe zamknięte do 7 czerwca
Placówki oświatowe zamknięte do 7 czerwca
Siedmioro ozdrowieńców w powiecie
Siedmioro ozdrowieńców w powiecie
SQL: 16