Art. spons. Pracownicy ochrony to nie „ochroniarze”

Czechowice-Dziedzice10.06.2019, 12:05

Czy praca w security może być atrakcyjna i ciekawa? Czy warto wiązać się z branżą, która od lat przechodzi transformację? Securitas wyróżnia się na tle innych firm ochrony m.in. tym, że od lat walczy z negatywnym wizerunkiem branży i jej  stereotypami oraz propaguje transparentność form zatrudnienia.

Securitas jest światowym liderem w branży ochrony, łączy nowoczesne rozwiązania technologiczne ze skandynawskim modelem kultury organizacyjnej. Uczciwość, czujność i uczynność to fundamentalne wartości firmy. Securitas respektuje postanowienia Deklaracji uczciwych praktyk biznesowych, należy do United Nations Global Compact oraz posiada własny Kodeks Wartości i Etyki. Firmę wyróżnia transparentność zatrudnienia.

Transparentność i retencja zatrudnienia

Transparentność form zatrudnienia rozumiemy w szczególności jako stosowanie rozwiązań, w których pracownicy ochrony wiedzą na podstawie jakiej umowy są zatrudnieni, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć, kiedy zostanie ono wypłacone oraz kto jest pracodawcą i jakie prawa z tytułu zatrudnienia przysługują. Niestety te elementarne zasady zatrudnienia nadal nie są standardem w sektorze ochrony – mówi Łukasz Koch, Dyrektor Zasobów Ludzkich i Członek Zarządu Spółek Securitas w Polsce. Dzięki negocjacjom i rosnącemu zrozumieniu ze strony klientów firmy, Securitas sukcesywnie zwiększa zatrudnienie na podstawie umów o pracę oraz podnosi wynagrodzenia pracowników. Pracownicy wspierani są w realizacji nowych wyzwań zawodowych, firma jasno definiuje ścieżki kariery zawodowej. Większość kadry menedżerskiej to osoby, które zaczynały pracę na stanowiskach liniowych. Obecnie ponad 50% pracowników firmy to pracownicy, którzy związali się z Securitas  na dłużej. Wiele osób pracuje ponad 20 lat, czyli od początku istnienia Securitas w Polsce.

Szacunek

Securitas jest firmą, która wymaga od pracowników odnoszenia się do siebie z szacunkiem i działania z poszanowaniem deklarowanych wartości.  Walczymy ze stereotypami branży również poprzez negowanie określenia „ochroniarz”. Propagujemy kulturę szacunku, pracownicy ochrony to często wysoko wykwalifikowani specjaliści obsługujący specjalistyczne systemy zintegrowanych zabezpieczeń technicznych – mówi Łukasz Koch.

O przywiązywaniu dużej wagi do szacunku świadczy wdrożona przez firmę kampania SZACUN oraz regularnie  przeprowadzane  anonimowe Badanie Opinii. Swoje zdanie o warunkach pracy, relacjach z przełożonym może wyrazić każdy pracownik. W roku 2018 zarząd spółki złożył obietnicę objęcia służby razem z pracownikami ochrony w przypadku uzyskania 50% frekwencji w badaniu. Szczegóły tej akcji można znaleźć w filmie Badanie Opinii Securitas 2018 - challenge

Securitas zmienia oblicze usług ochrony bazując na ludziach, wiedzy i technologii. Jesteśmy organizacją biznesową, ale pozostajemy wrażliwi na sprawy  pracowników, wspieramy ich tam gdzie jest to możliwe i nie pozostawiamy samych w trudnych sytuacjach. Pracownicy po prostu są dla nas ważni – dodaje Łukasz Koch.

Rozwój i szkolenia

Securitas cenię za możliwość rozwoju i pracę z nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Z firmą związałem się w 2012 roku obejmując stanowisko Lidera Projektu – mówi Dominik Grządzielewski, Menedżer Działu Zabezpieczeń Technicznych. W 2016 roku wziąłem udział w Melker Schörling Scholarship. Jest to wewnętrze stypendium dające szansę wymiany doświadczeń zawodowych na arenie międzynarodowej. Miałem okazję zwiedzenia Securitas Experience Center w Malmo w Szwecji. Jest to miejsce, gdzie można w praktyce zobaczyć najnowsze rozwiązania technologiczne, jakie proponujemy naszym klientom. Securitas to również miejsce, które dla mnie łączy pracę zawodową z pasjami. Jestem miłośnikiem biegów, triatlonu i kolarstwa i od dłuższego czasu reprezentuję barwy Securitas w wielu zawodach i maratonach.

Uczynność i wsparcie

Pracę w Securitas rozpoczęłam w 1997 roku jako liniowy pracownik ochrony, obecnie jestem referentem ds. ochrony – mówi Renata Stokowska. Ze względu na przewlekłe problemy zdrowotne niejednokrotnie znalazłam się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, był również czas kiedy mój stan zdrowia nie pozwalał mi pracować w dotychczasowych warunkach. Moje stanowisko pracy i czas pracy zostały tak dostosowane, abym mogła w miarę swoich możliwości wykonywać obowiązki. Zawsze mogłam liczyć na wsparcie rozumiane na wiele sposobów. Dla mnie Securitas to ludzie, na których zawsze mogę liczyć, a pracę w Securitas cenię i lubię za możliwość rozwoju, poczucie stabilizacji, prawdziwe przyjaźnie i świadomość, że choć firma zatrudnia ponad 6 tysięcy pracowników, nie jestem anonimowa.

Ciekawe zadania

Pracę w Securitas rozpocząłem w 2002 roku od stanowiska pracownika ochrony. Pracę cenię  za to, że robię to, co lubię. Ponadto moja praca codziennie mnie zaskakuje – mówi Paweł Bartosiak, Inspektor Nadzoru. Przez kilkanaście lat pracy w strukturach Securitas udało mi się przejść przez wiele szczebli awansu, zostałem doceniony przez Securitas tytułem „Pracownik Miesiąca” i „Pracownik Roku”. Praca operacyjna, którą wykonuję jest bardzo ciekawa, poznaję klientów z różnych segmentów rynku. Każdy klient to inne zadania, co wpływa na mój zawodowy rozwój. Bardzo istotna jest też dla mnie atmosfera w pracy. O tym, że warto pracować w Securitas świadczy najlepiej fakt, że pracuję tu 17 lat!

Zatrudnienie w branży security to trudna i odpowiedzialna praca. Praca ta może jednak dawać poczucie, że robi się coś ważnego – odpowiada za bezpieczeństwo ludzi i mienia. Jeśli ktoś chciałby zmierzyć się z takim zadaniem i spróbować swoich sił w ochronie, korzystając z zatrudnienia na warunkach często znacznie lepszych niż  w wielu innych firmach,  to na pewno warto rozważyć ofertę Securitas.

Securitas oferuje pracę m.in. w Czechowicach-Dziedzicach: sprawdź tutaj

Wszystkie oferty pracy w Securitas można znaleźć w linku:  Oferty pracy w Securitas

T G+ F

Zobacz także

Na terenie Goczałkowic pojawiły się trzy figury kwiatowe
Na terenie Goczałkowic pojawiły się trzy figury kwiatowe
Kino japońskie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Kino japońskie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich
Policyjna akcja "Prędkość"
Policyjna akcja "Prędkość"
POLEKU, czyli slow life po naszymu
POLEKU, czyli slow life po naszymu
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Suszeckie sianokosy jak dawniej
Projekt „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze” został zakończony
Projekt „EKO-DEKO – biblioteczne zajęcia twórcze” został zakończony
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery
VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery
17. edycja Reggae w Stodole
17. edycja Reggae w Stodole
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji
Nieudany manewr skrętu doprowadził do kolizji
W najbliższą niedzielę odbędzie się inauguracja obchodów 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich!
W najbliższą niedzielę odbędzie się inauguracja obchodów 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich!
XI Piknik Rodzin Zastępczych
XI Piknik Rodzin Zastępczych
SQL: 16