(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Prace remontowe, porządkowe i pielęgnacyjne na obiektach sportowych

Goczałkowice-Zdrój20.05.2020, 16:21

Z powodu pandemii 12 marca zamknięte dla klientów zostały obiekty sportowe Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym czasie przeprowadzono liczne prace remontowe, porządkowe i pielęgnacyjne.

W pierwszej kolejności przerwa spowodowana zamknięciem obiektów została spożytkowana na wykonanie prac remontowych na terenie krytej pływalni „Goczuś”. Zakres prac obejmował: wymianę płyt kartonowo-gipsowych w łaźniach, wymianę fug ścian i posadzki łaźni, malowanie pomieszczeń łaźni i szatni basenowych, fugowanie części plaży basenowej, koryt ściekowych oraz wanien jacuzzi. Roboty te zostały wykonane przez firmę zewnętrzną. Wykonanie tych prac planowane było na koniec sierpnia.

Oprócz tego w łaźniach i szatniach basenowych zostały wymienione oprawy oświetleniowe i wywietrzniki. Odmalowano również ok. 450 m2 ścian i sufitów korytarzy oraz pomieszczeń w hali sportowej oraz na „Orliku”. Prace toczą się również na zewnątrz. Wykonano cięcia pielęgnacyjne drzewek i krzewów ozdobnych przy hali basenowej i hali sportowej. Te roboty wykonywane zostały przez pracowników GOSiR-u. Aktualnie toczą się również prace związane z wymianą boazerii sauny, a w planach jest malowanie linii do gier na boisku wielofunkcyjnym „Orlik” i częściowa wymiana paneli ogrodzeniowych tego obiektu.

Pracownicy GOSiR-u zaangażowali się również w akcje szycia maseczek. W sumie uszyto ponad 600 maseczek, które zostały przekazane do ośrodków zdrowia z Goczałkowic-Zdroju i Pszczyny, a także do Ośrodka Pomocy Społecznej w Goczałkowicach-Zdroju. Załoga GOSiR-u zaangażowana była również w dystrybucję maseczek dla mieszkańców gminy Goczałkowice-Zdrój, które zostały zamówione na zlecenie Urzędu Gminy.

Ośrodek powoli wraca do swojego głównego zadania, czyli udostępniania go klientom. Od 4 maja jest dostępne boisko „Orlik”, oczywiście z pewnymi ograniczeniami. 

(źródło: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. UG)

KK

T G+ F

Zobacz także

Obiekty sportowe przy SP nr 1 zostaną wyremontowane
Obiekty sportowe przy SP nr 1 zostaną wyremontowane
Goczałkowice będą trenować bieganie
Goczałkowice będą trenować bieganie
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Cała Polska czyta dzieciom”
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim
Plenerowe Kino Skansenowe
Plenerowe Kino Skansenowe

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18