PP: Finał jak przed rokiem

01.04.2007, 10:06

Pniówek Pawłowice i GKS Tychy zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy. Oba zespoły pokonały swoich rywali – odpowiednio: LKS Łąka (2:1) i Czarni Piasek (4:0).

Szczególnie wśród kibiców wielkie emocje wzbudził pojedynek „Zielonych” z Pniówkiem.

Wszak na stadionie przy ulicy Turystycznej w Łące spotkały się dwa zespoły z powiatu pszczyńskiego rywalizujące ze sobą w IV lidze.Jak przystało na pojedynek derbowy przede wszystkim był to mecz walki. Niestety, ale czasami ta walka miała niewiele wspólnego z piłką nożną. Piłkarze nie przebierali w środkach, a widok zwijających się z bólu zawodników był najczęstszym obrazem tego spotkania.

Niemniej nie zabrakło tego co najważniejszego w futbolu – bramek. Do przewy prowadzili gospodarze. Bardzo ładnego gola zdobył Dawid Frąckowiak pozyskany z GKS Tychy. Mając „na plecach” obrońcę Pniówka, obrócił się z futbolówką w stronę bramki i nie dał najmniejszych szans Adamowi Kuterkowi.

Wyrównanie padło kwadrans po przerwie. Stojąc w odległości 10 metrów na wprost bramki Artur Miły precyzyjnie umieścił futbolówkę w świątyni Łukasza Szwedy. Wynik 1:1 nie uległ zmianie do 90 minuty, więc zarządzono dogrywkę.

W ósmej minucie dogrywki został ustalony wynik spotkania. Łukasz Dzierżęga wspaniałym strzałem z 25 metrów pod poprzeczkę zdobył gola, dającego zwycięstwo i awans Pniówkowi Pawłowice.

W drugim spotkaniu, Czarni Piasek długo utrzymywali wynik bezbramkowy. Obrona piaskowian pod naporem aspirującego do III ligi GKS Tychy pękła dopiero 20 minut po zmianie stron. Po zdobyciu pierwszej bramki, podopieczni Rafała Oprzondka rzucili się do odrabiania strat, ale z takiego obrotu spraw skrzętnie skorzystali tylko tyszanie. Piłkarze Albina wiry dołożyli kolejne trzy gole. Na listę strzelców wpisali się Marcin Kuzak (trzykrotnie) oraz Michał Słonina.

Tak więc teraz do rozegrania pozostał mecz finałowy. Co ciekawe Pniówek z GKS Tychy także w zeszłym roku zagrały ze sobą o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Tychy. Wtedy lepszy był Pniówek, który wygrali podopieczni Mirosława Szwargi 2:1. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)