Pozostał lekki niedosyt

11.09.2007, 14:47

- Pozostał lekki niedosyt. 52,21 metrów dało mi piąte miejsce w konkursie rzutu dyskiem podczas mistrzostw świata weteranów – relacjonuje Andrzej Maliszewski z Pszczyny.

Dyskobol startował w kategorii M50, czyli zawodników w przedziale wiekowym 50-54 lata. Zawody odbywają się we włoskiej miejscowości Riccione.

Złoty medal w konkurencji, w której startował Maliszewski, zdobył Ralph Fruguglietti z USA.Amerykanin wyrzucił 1,5-kilogramowy dysk na imponującą odległość – 59,61 metra! Srebrny medal zawisł na szyi Nevilea Thompsona z Wielkiej Brytanii (57,01 m), zaś brązowy Gejzy Valenta z Czech (56,66 m). Maliszewskiego wyprzedził jeszcze Francuz, Sandor Katone (54,25 m).

W finale zaprezentowało się 20 zawodników. Pszczynianin był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Na 9. pozycji uplasował się Kazimierz Jankowski, zaś 10. Jerzy Duber. Wcześniej Andrzej Maliszewski startował w klasyfikacjach grupy B, gdzie z wynikiem 49,89 m zajął drugie miejsce. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)