Poznaj księżną Daisy

Region30.10.2020, 15:41

W okresie pandemii Narodowe Centrum Kultury ogłosiło program dotacyjny „Kultura w sieci”, którego celem było finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury poprzez narzędzia on-line. Jednym ze wspartych projektów była strona z grami online popularyzującymi wyjątkowe postaci historyczne, niezwykłe miejsca i ciekawe wydarzenia. Projekt został zrealizowany przez agencję Silesia Events. Gry można znaleźć na stronie www.silesiaevents.pl/gra.

POZNAJ KSIĘŻNĄ DAISY

Księżna Daisy, czyli Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless była pochodzącą z Anglii żoną niemieckiego magnata przemysłowego Jana Henryka XV Hochberga. Żyjąca na przełomie XIX i XX wieku Daisy łączyła urodę, wrażliwość i odwagę.

Z jednej strony Daisy pełną garścią czerpała z możliwości, jakie dawało jej małżeństwo z jednym
z najbogatszych ludzi w Europie. Kochała podróże, piękne stroje i rozrywki. Z drugiej strony, niezależnie od stanu majątkowego, zawsze pozostawała otwarta i naturalna w kontaktach z ludźmi ze wszystkich klas społecznych. Wykorzystywała też swoją pozycję do załatwiania ważnych spraw dla lokalnych społeczności.

Księżna Daisy jest żywym symbolem historii Górnego i Dolnego Śląska. Dlatego zaproszenie do stworzenia gry opowiadającej o Daisy von Pless przyjęło wiele osób i miejsc, którym zależy na propagowaniu historii księżnej. Wśród nich: miasto Pszczyna (w tym Zagroda Żubrów, Skansen. Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Muzeum Prasy Śląskiej), Zamek Książ w Wałbrzychu, Barbara Borkowy (autorka książek historycznych i tłumaczka wspomnień księżnej Daisy), Bronisława Jeske-Cybulska (doktor historii, współautorka biografii księżnej Daisy), czy Joanna Lamparska (autorka, dziennikarka i popularyzatorka historii).

DLA KOGO JEST GRA

Gra jest przeznaczona dla wszystkich, którzy lubią poznawać ciekawe postaci, historie i miejsca. Składa się z nagrań, tekstów i filmów, opowiadających o życiu Daisy, od jej dzieciństwa aż po ostatnie lata życia. Ciekawostkom towarzyszą zadania i zagadki, które motywują do pogłębiania swojej wiedzy poprzez wyszukiwanie odpowiedzi w Internecie.

JAK GRAĆ

Gra jest bezpłatna, nie wymagają rejestracji, ani instalowania czegokolwiek. Wystarczy wejść na stronę www.silesiaevents.pl/gra i wybrać grę POZNAJ KSIĘŻNĄ DAISY.

KTO ZA TYM STOI

Silesia Events od 11 lat działa w zakresie promocji miejsc i integracji dla firm. Projekt Śląskie gra to dar Silesia Events dla samorządów mimo trudnej sytuacji własnej, w związku z kryzysem branży eventowej,  turystycznej i marketingowej. Patronat nad projektem objęli: TVP3 Katowice, Polskie Radio Katowice, industrialna.tv, Silesia.travel, Szlak Zabytków Techniki oraz pless.pl.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

Pszczyńska Gra Miejska „Książęce Fakty i Plotki”
Pszczyńska Gra Miejska „Książęce Fakty i Plotki”
VII Gra Książęca: noc duchów, beboków, meluzyn i heks!
VII Gra Książęca: noc duchów, beboków, meluzyn i heks!
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18