Pożegnanie zimy – Beskid Mały z „Diablakiem”

18.03.2013, 12:54

Powiat

17 marca 2013 r. Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” zorganizował dla młodzieży zimową wycieczkę turystyczną w Beskid Mały. Mimo początkowo niskiej temperatury i dużej ilości świeżego, kopnego śniegu planowana wycieczka została zrealizowana.


W czasie jednodniowego wyjazdu grupa uczestników przeszła trasę od Tresnej przez Kościelec (736 m n.p.m.), Jaworzynę (864 m n.p.m.), Przełęcz Przysłop Cisowy (795 m n.p.m.), dalej przez Kiczerę (831 m n.p.m.), Żar (761 m n.p.m.) do Żarnówki Małej.
W trakcie wyjazdu członkowie Klubu zapoznali się z walorami przyrodniczymi Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Uczestnikom przybliżone zostały również informacje dotyczące budowy geologicznej, topografii terenu i jego historii. Ważnym elementem wyjazdu było omówienie kwestii związanych z kompleksem hydrotechnicznym jakim jest „Kaskada Soły” i jej znaczeniem dla tego obszaru. W trakcie wyjazdu młodzież miała możliwość zasmakowania wędrówki w warunkach zimowych, ale przy sprzyjającej, bo ciepłej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie.

Podsumowaniem wyjazdu był konkurs dla jego uczestników, a laureat otrzymał ciekawy upominek – nagrodę. Najważniejsze, że wszystkim młodym turystom dopisywał bardzo dobry humor i dużo się nauczyli oraz zadowoleni wrócili do domów.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez UKST „Diablak”. Wszystkie informacje na temat naszej działalności można znaleźć na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl Organizujemy wyjazdy turystyczne dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej a także dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach na ściance wspinaczkowej, które zaczęliśmy regularnie organizować od tego roku szkolnego. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na kolejne wycieczki.

Opiekunowie Klubu Agnieszka i Artur Wojciechowie

jack

T G+ F

Zobacz także

Z Diablakiem w Beskid Mały
Z Diablakiem w Beskid Mały
Przywitanie wiosny, a raczej pożegnanie zimy z
Przywitanie wiosny, a raczej pożegnanie zimy z "Diablakiem"
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18