fot. KP PSP Pszczyna

Pożar w domu jednorodzinnym w Gilowicach

Gilowice17.12.2018, 09:21

Minionej nocy, przed godziną 3:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym w Gilowicach przy ul. Wojciecha Korfantego.

Na miejscu strażacy zastali pożar w kuchni. W momencie przybycia służb ratowniczych wszyscy mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem. 31-letni mężczyzna, który próbował gasić pożar doznał rozległych poparzeń górnych partii ciała. Strażacy udzielili pierwszej pomocy rannemu i ugasili wyposażenie pomieszczenia kuchennego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołów pogotowia ratunkowego rannego zabrano do szpitala w Siemianowicach Śląskich, a 29-letnią kobietę na obserwacje do szpitala w Pszczynie.

Po zakończeniu działań gaśniczych wyniesiono na zewnątrz spalone wyposażenie, oddymiono cały budynek i sprawdzono pod kątem występowania tlenku węgla. W wyniku pożaru spaleniu uległo całe wyposażenie kuchni, a okopceniu wszystkie pomieszczenia budynku.

Strażacy działania zakończyli po godzinie 4:00. Uczestniczyły w nich dwa zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz jednostki OSP z Gilowic, Miedźnej i Woli, zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrol policji.

Strażacy apelują o zachowanie ostrożności podczas przyrządzania posiłków, a także zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa oraz sposobami postępowania na wypadek zapalenia się olejów i tłuszczy na kuchenkach.

(Źródło: KP PSP Pszczyna)

man

T G+ F

Zobacz także

Pożar u strażaków w Gilowicach. Policja szuka świadków
Pożar u strażaków w Gilowicach. Policja szuka świadków
Zaczęło się. Pierwsze pożary traw
Zaczęło się. Pierwsze pożary traw
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie
Splot jest wszędzie, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 w pszczyńskim skansenie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18