fot. KP PSP Pszczyna

Pożar w domu jednorodzinnym w Gilowicach

Gilowice17.12.2018, 09:21

Minionej nocy, przed godziną 3:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym w Gilowicach przy ul. Wojciecha Korfantego.

Na miejscu strażacy zastali pożar w kuchni. W momencie przybycia służb ratowniczych wszyscy mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem. 31-letni mężczyzna, który próbował gasić pożar doznał rozległych poparzeń górnych partii ciała. Strażacy udzielili pierwszej pomocy rannemu i ugasili wyposażenie pomieszczenia kuchennego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołów pogotowia ratunkowego rannego zabrano do szpitala w Siemianowicach Śląskich, a 29-letnią kobietę na obserwacje do szpitala w Pszczynie.

Po zakończeniu działań gaśniczych wyniesiono na zewnątrz spalone wyposażenie, oddymiono cały budynek i sprawdzono pod kątem występowania tlenku węgla. W wyniku pożaru spaleniu uległo całe wyposażenie kuchni, a okopceniu wszystkie pomieszczenia budynku.

Strażacy działania zakończyli po godzinie 4:00. Uczestniczyły w nich dwa zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz jednostki OSP z Gilowic, Miedźnej i Woli, zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrol policji.

Strażacy apelują o zachowanie ostrożności podczas przyrządzania posiłków, a także zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa oraz sposobami postępowania na wypadek zapalenia się olejów i tłuszczy na kuchenkach.

(Źródło: KP PSP Pszczyna)

man

T G+ F

Zobacz także

Pożar u strażaków w Gilowicach. Policja szuka świadków
Pożar u strażaków w Gilowicach. Policja szuka świadków
Zaczęło się. Pierwsze pożary traw
Zaczęło się. Pierwsze pożary traw
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Alarm przeciwpowodziowy odwołany
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii
Nie będzie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18