(fot. powiat)

Powstaje projekt rozbudowy dróg w gminie Miedźna

Miedźna14.07.2020, 19:40

Trwa projektowanie rozbudowy dróg powiatowych przy ul. Miodowej we Frydku oraz ul. Wiejskiej w Miedźnej. Wykonanie dokumentacji finansuje powiat pszczyński wspólnie z gminą Miedźna.

W ostatnich latach wzdłuż ulicy Miodowej i ul. Wiejskiej powstała gęsta zabudowa jednorodzinna. Podczas licznych konsultacji z mieszkańcami rozbudowa drogi i budowa bezpiecznego ciągu pieszego była priorytetem dla społeczności oraz samorządu lokalnego.

Głównym celem inwestycji jest przebudowa drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Bieruńską w Miedźnej do skrzyżowania z ul. Górnośląską w Gilowicach, poszerzenie istniejącej jezdni do szerokości 5,5 m oraz wykonanie chodnika. - Projekt w kwocie 278 tys. zł przygotowuje wyłoniona w przetargu firma z Wodzisławia Śląskiego. Wykonawca dokumentacji ma termin do końca listopada na jego opracowanie - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Zakres prac projektowych inwestycji obejmuje, m.in. rozbudowę jezdni na odcinku 4,3 km (od skrzyżowania z ul. Bieruńską w Miedźnej do skrzyżowania z ul. Górnośląską w Gilowicach), budowę chodnika, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów do posesji, przebudowę skrzyżowań, przepustów pod drogą, odtworzenie rowów przydrożnych, oświetlenia i innej infrastruktury. Projekt uwzględnia potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami ruchowymi.

Według szacunków przebudowa dróg powiatowych w gminie Miedźna może kosztować kilkanaście milionów złotych, dlatego niezbędne jest pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Inwestycja będzie realizowana po zabezpieczeniu wymaganej kwoty.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Rusza przebudowa Szkolnej i Porębskiej
Rusza przebudowa Szkolnej i Porębskiej
Przebudowa ul. Piaskowej w Pszczynie
Przebudowa ul. Piaskowej w Pszczynie
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18