Powiększył kolekcję medali

06.02.2007, 18:16

Damian Pławecki powiększył swoją kolekcję medali mistrzostw Polski. Z ostatnich zawodów, które odbyły się w Suchedniowie przywiózł brązowy krążek.

Zawodnik z Pszczyny, który w takich imprezach reprezentuje barwy AZS AGH Kraków wywalczył razem z Monika Bieńkowską (Mazovia Płock) trzecie miejsce w grze mieszanej. Para ta powtórzyła więc wynik sprzed roku, kiedy także zdobyli trzecie miejsce w Polsce.

W tej samej grupie rywalizowali zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna: Natalia Malik – Wojciech Wilkosz. Start pszczyńskich juniorów zakończył się po przegranym meczu z parą wychowanków Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku: Magdalena Czuchura – Hubert Matula. Reprezentanci Pszczyny stoczyli wyrównany pojedynek, ale mimo to przegrali 1:2 (21:16, 11:23, 21:23).Klubowy trener pszczyńskich badmintonistów, Damian Pławecki zagrał także w grze podwójnej. W zeszłym roku z Jackiem Hankiewiczem (SKB Suwałki) zdobył w mistrzostwach polski srebro. Teraz para Pławecki – Hankiewicz zakończyła udział w zawodach na etapie ćwierćfinałów. Zawody zdominowali reprezentanci Polski.

Damian Pławecki należy jednak do bardzo utytułowanych badminotinistów. Był czterokrotnym mistrzem Polski w deblu (1994, 95, 97, 98) i trzykrotnym w mikście (1994, 97, 98). Medali srebrnych i brązowych nie sposób policzyć. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)