Powiatowa Amatorska Liga Siatkówki już gra

05.02.2008, 16:30

Miłośnicy siatkówki z terenu powiatu pszczyńskiego wreszcie mogą być zadowoleni. Ruszyła Powiatowa Amatorska Liga Siatkówki!

Organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji i rozgrywane w hali przy ulicy Zamenhofa zmagania zgromadziły 14 zespołów. Zainteresowanie ligą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Chęć rywalizowania pod siatką wyraziło początkowo 16 zespołów. Dwie (ZSE Pszczyna oraz Weterani) wycofały się jednak w tygodniu poprzedzającym inaugurację.14 ekip, które zdecydowały się wystąpić w premierowym sezonie PALS, podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszej rundzie (zasadniczej) drużyny rywalizują systemem „każdy z każdym”. Do grupy „mistrzowskiej” awansują zespoły z miejsc 1-4, które będą walczyć o miejsca 1-8. Pozostałe utworzą tzw. grupę „pocieszenia”, która będzie rywalizować o miejsca 9-14.

W grupie A wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:0. Wydarzeniem inauguracyjnej kolejki tej grupy były derby Brzeszcz. Niebiescy nie dali jednak wielkich szans swoim młodszym kolegom z drużyny Giganci. Tym razem doświadczenie górowało nad młodzieńczą fantazją 2:0.

Porażką 0:2 zakończył się też mecz drugiej szkolnej ekipy w tej grupie – UKS ZSR Pszczyna, którzy musieli uznać wyższość zespołu Bana Team Czechowice-Dziedzice. Najwięcej emocji w grupie A dostarczył pojedynek Płomienia z White Team’em. „Biali” wygrali 2:0, ale przegrani pokazali, że będą walczyć o miejsce w czwórce premiowanej awansem do grupy „mistrzowskiej”. (fot. www.posir.pszczyna.pl)

Wyniki grupy A:
Płomień-Lindegaz – White Team 0:2 (23:25, 20:25)
Giganci Brzeszcze – Niebiescy Brzeszcze 0:2 (17:25, 11:25)
UKS ZSR Pszczyna – Banan Team Czechowice-Dziedzice 0:2 (9:25, 13:25)
Pauzowali: Studenty

Rozgrywki drugiej grupy otworzyło spotkanie Pełnoletnich z Va Banque. Był to rodzinny pojedynek, bo po dwóch stronach siatki stanęli: matka Izabela i ojciec Maciej Widawscy, zaś po drugiej syn: Wojciech. Tym razem, ekipa syna okazał się lepsza i wygrała 2:0.

Trzy swety trzeba było rozegrać by wyłonić zwycięzcę pojedynku TS Suszec-Edytor – Undergrasosexoholics. Ostatecznie Ci drudzy zainkasowali dwa punkty. W ostatnim meczu inauguracyjnej kolejki PALS doszło do derbów pszczyńskich liceów. Lepsze humory po spotkaniu mieli reprezentanci III LO, którzy 2:0 pokonali kolegów z „Chrobrego”.

Wyniki grupy B:
Va Banque – Pełnoletni 2:0 (25:17, 25:18)
TS Suszec-Edytor – Undergrasosexoholics 1:2 (16:25, 25:19, 12:15)
III LO - LO im. Chrobrego 2:0 (25:27, 21:25)
Pauzował: Parys Oświęcim.

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

X Dni Suszca- Amatorska Grupa Teatralna
X Dni Suszca- Amatorska Grupa Teatralna
Liga siatkówki: czas na spotkanie
Liga siatkówki: czas na spotkanie
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Mniej zdarzeń na drogach, ale więcej kradzieży
Wznowienie wyłożenia ewidencji gruntów i budynków
Wznowienie wyłożenia ewidencji gruntów i budynków

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18