Powiat spotka się z Centrum Dializa przed sądem

Pszczyna27.10.2018, 11:15

To nie koniec relacji powiatu pszczyńskiego z byłym dzierżawcą szpitala w Pszczynie, spółką Centrum Dializa. Powiat pszczyński zamierza dochodzić roszczeń przed sądem.

Zdaniem władz powiatu pszczyńskiego, to spółka Centrum Dializa jest odpowiedzialna za rozwiązanie umowy dzierżawy nieruchomości szpitala, ponieważ to na skutek jej działań i zaniedbań NFZ wypowiedział spółce kontrakt na prowadzenie Szpitala w Pszczynie. Ponadto, w ocenie władz powiatu, spółka nie zrealizowała wszystkich zapisów umowy dzierżawy nieruchomości.

- Pierwsza część roszczeń będzie związana z obowiązkami spółki w zakresie utrzymania nieruchomości we właściwym stanie technicznym. Druga część roszczeń związana jest z utraconym czynszem dzierżawnym. Z uwagi na fakt, że roszczenia będą elementem postępowania sądowego, nie chcemy na tym etapie - przed złożeniem pozwu - informować o szczegółach. Sprawę oceni sąd, podstępowanie na pewno będzie długotrwałe i będą musieli się w nim wypowiadać biegli sądowi – mówi Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Centrum Dializa na razie sprawy nie chce komentować. Nie wpłynęło do niej bowiem pismo z powiatu pszczyńskiego dotyczące jakichkolwiek roszczeń. - Spółka nie komentuje zdarzeń przyszłych, niedokonanych i niepewnych. Gdyby takie pismo wpłynęło, podjęte zostaną stosowne działania prawne, a od przyjętej strategii zależeć będzie, czy spółka będzie je prezentować publicznie – wyjaśnia Witold Jajszczok, rzecznik prasowy spółki Centrum Dializa.

Spółka nie informuje także, czy sama będzie inicjować działania prawne wobec powiatu pszczyńskiego oraz nie ujawnia, czego ewentualnie mogłyby dotyczyć jej roszczenia.

jack

T G+ F

Zobacz także

Powiat daje 900 tys. zł na audyt w szpitalu
Powiat daje 900 tys. zł na audyt w szpitalu
Od sierpnia prawie 6 tys. pacjentów w szpitalu
Od sierpnia prawie 6 tys. pacjentów w szpitalu
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
gorący temat
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18