(fot. PZD) Ul. Wyzwolenia w Suszcu, Kryrach i Mizerowie zostanie przebudowana na odcinku 6,3 km.

Powiat rusza z dużymi przebudowami dróg

Powiat09.02.2018, 11:23

Powiat pszczyński przebuduje w tym roku niemal 10 km dróg powiatowych. - Na dwa zadania inwestycyjne pozyskaliśmy aż 6 mln zł dofinansowania z budżetu państwa - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Powiat pszczyński rozpoczął procedurę wyłonienia wykonawców dwóch największych inwestycji drogowych w tym roku. Oba zadania otrzymały największe, bo aż 3-milionowe dofinansowanie w ramach Programu przebudowy gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, a powiat pszczyński był jednym z dwóch samorządów w województwie śląskim, które pozyskały wsparcie na aż dwie inwestycje. Łączny koszt obu zadań to wg kosztorysu aż 13 mln zł.

- Od lat nasze wnioski plasują się w czołówce rankingu i uzyskują dofinansowanie z programu udzielającego samorządom dotacji z budżetu państwa na inwestycje drogowe. Dzięki dofinansowaniu w kwocie aż 6 mln zł, a także współpracy z gminą Suszec i gminą Pszczyna będziemy mogli zrealizować w tym roku dwie potężne inwestycje drogowe i gruntownie przebudować niemal 10 km powiatowych dróg, a także wybudować i przebudować kolejne odcinki chodników, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Wyremontowana zostanie ul. Wyzwolenia w Suszcu, Kryrach i Mizerowie (od skrzyżowania z DW 935 w Suszcu do skrzyżowania z ul. Uczniowską w Mizerowie) na odcinku 6,3 km (przetarg na wykonawcę inwestycji został już ogłoszony). W ramach inwestycji przebudowane zostanie odwodnienie drogi, zatoki autobusowe, wymieniona nawierzchnia jezdni, a chodniki poszerzone i przebudowane do szerokości 2 m. Kosztorys opiewa na 6 mln zł. Zadanie zostanie sfinansowane dzięki 3 mln zł dofinansowania z budżetu państwa, po 1,5 mln zł zabezpieczyły w swoich budżetach powiat pszczyński i gmina Suszec.

Powiat pszczyński pozyskał także 3 mln zł dofinansowania na I etap przebudowy ul. Pawiej w Wiśle Małej i ul. Jedności w Studzionce. Inwestycja obejmie przebudowę dwóch najbardziej newralgicznych odcinków na terenach zabudowanych - ul. Pawiej w Wiśle Małej od skrzyżowania z DW 939 do skrzyżowania z drogą boczną w rejonie posesji nr 105 oraz ul. Jedności w Studzionce od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Adelajda. To łącznie 3,2 km dróg. W ramach zadania przebudowana zostanie jezdnia, odwodnienie drogi i parkingi. W Wiśle Małej nastąpi budowa i przebudowa chodnika dla pieszych, a w Studzionce budowa i przebudowa ciągu pieszo-rowerowego. Powiat pszczyński i gmina Pszczyna przeznaczą na tę inwestycję po 2 mln zł. Przetarg na wykonawcę zadania ruszy niebawem.

(źródło: Powiat Pszczyński)

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

6-kilometrowy odcinek ul. Wyzwolenia gotowy
6-kilometrowy odcinek ul. Wyzwolenia gotowy
Nowy asfalt na ul. Francuskiej
Nowy asfalt na ul. Francuskiej
W Studzionce powstanie sześć sal przedszkolnych
W Studzionce powstanie sześć sal przedszkolnych
gorący temat
14-latek z Pszczyny zatruł się tlenkiem węgla
14-latek z Pszczyny zatruł się tlenkiem węgla
Apelują o monitorowanie jakości powietrza
Apelują o monitorowanie jakości powietrza
Inauguracja kadencji w Pawłowicach. Wójt: to nowy rozdział dla gminy
Inauguracja kadencji w Pawłowicach. Wójt: to nowy rozdział dla gminy
Trwa likwidacja kopalni Krupiński. Co dalej ze złożem i terenem?
Trwa likwidacja kopalni Krupiński. Co dalej ze złożem i terenem?

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19