Powiat i gminy wejdą na drogi

25.10.2011, 13:32

Powiat

W zimie roboty drogowe w powiecie pszczyńskim ustaną, ale władze samorządowe już planują remonty na przyszły rok – w Suszcu i Pawłowicach.

Starostwo Powiatowe w Pszczynie w zakresie modernizacji dróg w przyszłym roku zadaniami podzieli się m.in. z gminą Suszec. Tam do remontu przewidziano drogi powiatowe - ul. św. Jana na odcinku od DW 943 do nowej nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Ogrodową (ok. 300 mb) oraz ul. Baranowicką na odcinku od DW 935 do końca istniejącego chodnika. Oba remonty wejdą w zakres wniosku o pozyskanie środków finansowych, jaki gmina chce złożyć do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Obejmuje on też remont dwóch dróg gminnych – ul. Mokrej i ul. Pawła Godźka. Koszt remontu tych wszystkich czterech dróg szacowany jest na ok. 3 mln 151 tys. zł. 30-procentowe dofinansowanie z budżetu państwa wyniosłoby więc ok. 925 tys. zł. Ciężar finansowy tej inwestycji bierze na swoje barki zdecydowanie gmina Suszec. Jej wkład własny ma wynieść ok. 1 mln 478 tys. zł. Starostwo Powiatowe ma zabezpieczyć w swoim budżecie 746 tys. zł, jednak aż 646 tys. zł pochodzić będzie z pomocy finansowej udzielonej powiatowi przez gminę Suszec.

W 2012 r. inwestycje drogowe powiat zrealizuje również z gminą Pawłowice. Chodzi o remont ul. Rolniczej w Jarząbkowicach, która od 1 stycznia przyszłego roku straci kategorię drogi powiatowej i stanie się drogą gminną. Szacunkowy koszt zadania wynosi 2 mln 239 tys. 984 zł. Wkład finansowy powiatu w tę inwestycję wyniesie 50 tys. zł. O pieniądze z NPPDL wnioskować będzie gmina Pawłowice. Powiat z kolei z tego samego źródła będzie starał się o środki na remont ul. Ligonia w Krzyżowicach na odcinku ok. 1 km. To etap I szerszego zadania polegającego na poprawie układu komunikacyjnego w ciągu ulic Zwycięstwa i Ligonia w Krzyżowicach oraz Boryńskiej w Warszowicach. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ok. 3 mln 400 tys. zł, a powiat będzie wnioskował o dotację z budżetu państwa w wysokości 1 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec października 2012 r.

jack

T G+ F

Zobacz także

W Studzienicach wyremontują ulicę Kosów
W Studzienicach wyremontują ulicę Kosów
Remontują ulicę Pszczyńską. Uważajcie na objazdy!
Remontują ulicę Pszczyńską. Uważajcie na objazdy!
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18