fot. powiat pszczyński

Powiat i gmina wspólnie wybudują i wyremontują chodniki

Pszczyna13.09.2017, 12:12

Starosta pszczyński, Paweł Sadza, członek zarządu, Grzegorz Nogły i burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol podpisali umowy o współpracy finansowej. Samorządy wspólnie sfinansują kolejne etapy budowy i remontu chodników przy drogach powiatowych w Pszczynie.

Powiat pszczyński i gmina Pszczyna wspólnie zrealizują piąty już etap budowy chodnika przy ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie. Roboty obejmą budowę kolejnego odcinka chodnika ze zjazdami, budowę kanalizacji deszczowej i odtworzenie fragmentu nawierzchni jezdni. Szacunkowy koszt zadania to niemal 85 tys. zł

Samorządy podzielą się także kosztami remontu chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie. Będzie to drugi etap tego zadania. Wyremontowany zostanie ok. 135-metrowy odcinek chodnika wraz ze zjazdami i skrzyżowaniami na odcinku od szkoły w kierunku przejazdu kolejowego. W planach jest też wymiana krawężnika drogowego oraz odtworzenie fragmentu jezdni. Szacunkowy koszt inwestycji to niemal 80 tys. zł.

Oba zadania powiat i gmina sfinansują po połowie. Teraz, gdy samorządowcy podpisali już umowy o współpracy finansowej, Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie ogłosi przetarg. O ile uda się wyłonić wykonawców, obie inwestycje mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.
powiat pszczyński

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Powiat otrzymał promesę. Będzie remont na ul. Staromiejskiej
Powiat otrzymał promesę. Będzie remont na ul. Staromiejskiej
Świecili na niebiesko, by zwrócić uwagę na osoby z autyzmem
Świecili na niebiesko, by zwrócić uwagę na osoby z autyzmem
Czas na emeryturę
Czas na emeryturę
Ucieszą plażowiczów, zwalczą sinice?
Ucieszą plażowiczów, zwalczą sinice?
Protesty nic nie dają
Protesty nic nie dają

Komentarze:

DDD 2017-09-18 godz. 12:03
A po co to zdjęcie? To jest ich obowiazek, a nie kolejna okazja do promocji. Lepsza byłaby mapka co zostanie zrobione lub zdjecie tych chodników.
spacerowicz 2017-09-13 godz. 15:30
A czemu nie jest wpisany także do remontu chodnik przy Katowickiej w Piasku skoro w zeszył roku rozpoczęto remont?
treść:
autor:

SQL: 20