Poturbowali go dla 30 groszy

Pszczyna21.06.2018, 13:54

Tłumaczyli, że zaatakowali go, ponieważ nie chciał dołożyć im 30 groszy do piwa. Ta niewielka kwota i przemoc użyta wobec pokrzywdzonego były wystarczające, aby dwaj 23-latkowie z Pszczyny usłyszeli zarzut usiłowania rozboju.

Zostali zatrzymani przez patrol pszczyńskiej policji niemal tuż po zdarzeniu. Pomogli świadkowie, którzy m.in. wezwali na miejsce pogotowie i przekazali policjantom rysopisy sprawców.

Relacjonując mundurowym przebieg zdarzenia podkreślali, że sytuacja wyglądała groźnie. W związku z tym zdecydowali się podejść do pobitego mężczyzny dopiero wtedy, kiedy sprawcy znajdowali się już wystarczająco daleko.

Widzieli bowiem ich agresywne zachowanie i to, jak biją i kopią po głowie leżącego na ziemi mężczyznę. Zatrzymani we wtorek przed północą dwaj mieszkańcy Pszczyny byli nietrzeźwi, jeden miał prawie promil alkoholu w organizmie, a drogi blisko dwa promile.

Sami zresztą przyznali, że tego wieczoru wracali ze strefy kibica, gdzie wypili po kilka piw. Będąc w okolicach dworca kolejowego, przy tamtejszym parku, poczuli ochotę na jeszcze jedno. Mieli jednak za mało gotówki.

Dlatego też zaczepili przy sklepie monopolowym przechodnia i zażądali od niego kilku groszy. Kiedy ten odmówił, zaatakowali go. Bili go w dwójkę, ponieważ pokrzywdzony okazał się na tyle silny, że pokonanie go w pojedynkę byłoby, jak to wyjaśniał jeden z nich, raczej niemożliwie.

Ten akt agresji przerwali świadkowie, którzy pomimo obaw zdecydowali się interweniować i wezwać na miejsce odpowiednie służby. Po całym zajściu, kiedy sprawcy wyszli już z parku, podeszli do poturbowanego mężczyzny i pomogli mu się pozbierać.

Pokrzywdzony miał bardzo opuchniętą, zakrwawioną i posiniaczoną od uderzeń twarz. Potwierdzili to również lekarze, którzy w szpitalu opatrzyli mu rany. W tym przypadku skończyło się na stłuczeniach twarzoczaszki i ranie powieki.

Ze względu jednak na fakt, że podejrzani zażądali od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, w myśl prawa karnego ten czyn należy rozpatrywać w kategoriach usiłowania rozboju. I to, że sprawcy nie zdołali wzbogacić się o 30 groszy to i tak mogą oni spodziewać się do 12 lat więzienia. Ostatecznie, o ich losie zdecydują sąd i prokurator.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Zaatakował konkubinę nożem, kiedy ta spała. Trafił do aresztu
Zaatakował konkubinę nożem, kiedy ta spała. Trafił do aresztu
Zajechał drogę motocykliście. Mężczyzna spadł na jezdnię
Zajechał drogę motocykliście. Mężczyzna spadł na jezdnię
gorący temat
Nowy numer "Gazety Pszczyńskiej" już w sklepach! O czym piszemy?
Nowy numer "Gazety Pszczyńskiej" już w sklepach! O czym piszemy?
160 lat OSP w Jankowicach
160 lat OSP w Jankowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18