Posterunek do likwidacji. Samorządy protestują

03.04.2012, 09:29

Miedźna, Wola

Wczoraj po południu Rada Gminy Miedźna podjęła uchwałę, w której wyraża sprzeciw wobe ruchów, jakie dotknęły posterunek policji w Miedźnej z/s w Woli. Ten ma zostac zlikwidowany. Tłumaczy się to oszczędnością i lepszym wykorzystaniem etatów. W takie tłumaczenie nie wierzą ani samorządy, ani mieszkańcy.


O powody takich decyzji pytamy w województwie. Dlaczego najpierw tam? Bo w głowie nam się nie mieści, że komendant powiatowy od tak podejmuje decyzję o likwidacji dobrze działającego posterunku. - Decyzje zapadają w powiecie. Komendant podaje powody, natomiast komenda wojewódzka decyzję zatwierdza – informuje nas oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, aspirant Adam Jachimczak, dodając, że nie jest w stanie sprawdzić, czy coś w sprawie wolańskiego posterunku wpłynęło, bo tyle wydziałów opiniuje tego typu decyzje...


Ta faktycznie została podjęta. Według informacji, które przekazała nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, Karolina Błaszczyk, plany są takie, że sprawa ma zostać zamknięta do końca maja. Dodajemy, że bieżącego roku. Oficjalny powód? Oszczędności na skalę ogólnonarodową.

Więcej o sprawie czytaj w najnowszym wydaniu Gazety Pszczyńskiej”.

agw

T G+ F

Zobacz także

Minister poparł samorządy i mieszkańców
Minister poparł samorządy i mieszkańców
Protestują, bo  boją się smrodu
Protestują, bo boją się smrodu
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Cykl spotkań „Dobra starość, długie życie” w Starostwie Powiatowym
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef
Chochla 2019 z finalistą programu MasterChef

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18