Posłami w naszym okręgu zostali...

10.10.2011, 13:50

Pszczyna, powiat, region

W naszym okręgu, w skład którego wchodzą powiaty pszczyński, bielski, cieszyński, żywiecki i miasto na prawach powiatu Bielsko-Biała do obsadzenia było dziewięć mandatów poselskich. Najprawdopodobniej pięć z nich zgarnęli kandydaci Platformy Obywatelskiej, trzy trafią do PiS-u, a jeden do Ruchu Palikota.


Mandaty poselskie zdobyli: Mirosława Nykiel (43 329 głosów) – posłanka z Bielska-Białej, związana z powiatem pszczyńskim, Sławomir Kowalski (13 389) – senator z Piasku, Czesław Gluza (13 334) – starosta cieszyński, Małgorzata Pępek (12 723) – wójt Ślemienia oraz Aleksandra Trybuś (10 061) – nauczycielka z Cieszyna (wszyscy z PO), Stanisław Szwed (32 416) – poseł z Grodźca, Stanisław Pięta (12 708) – poseł z Bielska-Białej i Jacek Falfus (11 391) – poseł z Kóz (wszyscy z PiS-u) oraz Artur Górczyński (9 980) – pracownik socjalny z Goczałkowic-Zdroju (Ruch Palikota).
Najwięksi przegrani z naszego okręgu to dotychczasowy poseł PO Adam Wykręt, były wiceminister gospodarki i były konsul RP w Ostrawie Bernard Błaszczyk, dotychczasowy poseł PiS-u Kazimierz Matuszny. Mandatu nie zdobyła także dotychczasowa poseł SLD Bożena Kotkowska oraz szef śląskiego PSL Marian Ormaniec.

Mandat senatora uzyskał Rafał Muchacki (86 086) - lekarz z Bielska Białej (choć mieszkający w Goczałkowicach) (PO).

Posłami z naszego powiatu zostali także Tomasz Tomczykiewicz z PO, który w okręgu katowickim zdobył 57 323 głosy (14,23%) oraz Izabela Kloc z PiS-u, która w okręgu rybnickim uzyskała 12 833 głosów (4,86%).

ram

T G+ F

Zobacz także

Zostali w domach
Zostali w domach
Sondaż: w naszym okręgu PiS i PO idą łeb w łeb
Sondaż: w naszym okręgu PiS i PO idą łeb w łeb
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18