Porozumienie gminy Pszczyna z PSP: co trzy lata auto dla OSP

02.04.2014, 14:29

Pszczyna

Gmina Pszczyna i PSP w Pszczynie podpisały porozumienie. Dzięki niemu co trzy lata do gminnych jednostek OSP trafiać będzie samochód z PSP w Pszczynie.


Od teraz gmina będzie dofinansowywać zakup samochodów do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, a po okresie 6-letnim samochód ten zostanie przekazany do jednostki OSP z terenu gminy Pszczyna. Porozumienie zakłada pomoc finansową gminy na rzecz PSP co trzech lata i tym samym przekazanie auta dla OSP także co trzy lata.
- Produkcja samochodów pożarniczych jest produkcją jednostkową lub krótkoseryjną. I jak to bywa przy tego typu produkcji zdarzają się pewne usterki czy niedociągnięcia konstrukcyjne. Idea jest taka, by wyszły one w okresie gwarancyjnym, więc ważne jest, by wtedy auta były intensywnie eksploatowane, a także dokładnie sprawdzane w Państwowej Straży Pożarnej. Kiedy auto będzie dotarte, sprawdzone, a usterki usunięte na koszt producenta, przeznaczone będzie do eksploatacji w Ochotniczych Staży Pożarnych – tłumaczy Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, st. kpt. Grzegorz Kołoczek.

Podkreśla, że samochody te są w bardzo dobrym stanie, także dlatego, że często są kontrolowane.

Program już rusza, bo w tegorocznym budżecie gminy zarezerwowano 300 tys. zł na dofinansowanie zakupu auta średniego, ratowniczo-gaśniczego (do 16 t masy całkowitej) dla PSP w Pszczynie. A jeszcze w tym roku jeden samochód używany (rocznik 2004) trafi do jednej z gminnych OSP, kolejny, samochód ciężki – w 2016 roku.

To nowatorski program, pierwszy tego typu na Śląsku. „Porozumienie ws. strategii rozwoju ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej w gminie Pszczyna” (bo tak nazywa się dokument, który zakłada także szerszą współpracę w tym zakresie) podpisali wczoraj burmistrz Dariusz Skrobol oraz Komendant Powiatowy PSP w Pszczynie, bryg. Ireneusz Smolarek.

pako

T G+ F

Zobacz także

Pożar tartaku w Studzionce
Pożar tartaku w Studzionce
Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach
Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach
Goczałkowice wspierają szpital
Goczałkowice wspierają szpital
Nowa pracownia językowa w Warszowicach
Nowa pracownia językowa w Warszowicach
Pawłowicki wóz strażacki trafił do OSP Murzynowo Leśne
Pawłowicki wóz strażacki trafił do OSP Murzynowo Leśne

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18