Art. spons. Poradnia Dietetyczna SuperSlim - zadbamy o Twoje zdrowie i idealną sylwetkę!

Żory13.03.2019, 12:51

Niewłaściwe nawyki żywieniowe, nieodpowiednia aktywność fizyczna i zła profilaktyka są konsekwencją wciąż powiększającej się liczby osób z nadwagą oraz przewlekłymi chorobami dieto-zależnymi. W rozmowie z właścicielką Poradni SuperSlim, dietetyk kliniczną, Kingą Kuśką-Drążkiewicz, dowiemy się m.in. z jakimi problemami pacjenci odwiedzają dietetyków Poradni SuperSlim, jakie badania przeprowadzane są podczas wizyt, a także poznamy sprzęt z którego korzystają specjaliści podczas wprowadzania odpowiedniej diety. Zadbaj o swoje zdrowie, smukłą sylwetkę i dobre samopoczucie każdego dnia!

Czym zajmuje się gabinet SuperSlim?

Poradnia Dietetyczna SuperSlim zajmuje się głównie redukcją masy ciała, dietami na przyrost wagi i leczeniem żywieniowym chorób dieto-zależnych.

Jaką pomoc oferuje Pani w swojej przychodni?

Nasza poradnia poza tym, że pomaga pacjentom zgubić zbędne kilogramy, zajmuje się również leczeniem żywieniowym chorób dieto-zależnych. Aktualnie do dyspozycji pacjentów oddajemy czterech dietetyków klinicznych w składzie: mgr Kinga Kuśka-Drążkiewicz, mgr Katarzyna Stefaniak-Podeszwa, mgr Marietta Świontek-Brzezińska i mgr Roksana Wawreczko.  Posiadamy duży zasób wiedzy, nie tylko z żywienia, ale także z zakresu wspomnianych chorób dieto-zależnych. Odpowiednie diety pod życzenia i jednostki chorobowe naszych pacjentów zawsze przeliczamy indywidualnie. Pomagamy osobom chorującym na cukrzycę, kobietom ciężarnym, sportowcom, czy pacjentom onkologicznym. Poradnia dietetyczna w ramach wizyty wykonuje medyczną analizę składu ciała, natomiast w zakresie profilaktyki podstawowe badania z krwi włośniczkowej, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, które wliczane są w cenę wizyty. 

Jacy pacjenci najczęściej przychodzą do gabinetu?

Największą grupę pacjentów stanowią osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy - zarówno osoby zdrowe, jak i chore. Z usług naszej poradni korzystają zarówno dzieci jak i osoby pełnoletnie. Znaczną część stanowią również sportowcy stosujący diety wysokobiałkowe redukcyjne lub na przyrost masy mięśniowej. Kolejna grupa to osoby z poważnymi chorobami dieto-zależnymi, pacjenci z ostrym lub przewlekłym zapaleniem trzustki, cukrzycą typu 1 i 2, chorobą refluksową żołądka, dną moczanową, pacjenci onkologiczni, pacjenci z zespołem jelita drażliwego, z zespołem Leśniowskiego Crohna, insulinoopornością, Hashimoto, alergiami pokarmowymi itd.

Czy udaje się im pomóc?

Pacjenci, którzy zgłaszają się do nas pragną osiągnąć zamierzony cel i mają dużą motywację. Większości z nich udaje się ten cel osiągnąć. Nasza  poradnia funkcjonuje od 6 lat i od tego czasu udało nam się pomóc już kilku tysiącom osób.  Niektórzy pacjenci zgodzili się zaprezentować efekty swojej diety na naszej stronie internetowej www.superslim.com.pl

Z jakich sprzętów korzystacie?

Poradnia dietetyczna SuperSlim pracuje na najnowocześniejszych analizatorach medycznych firmy Jawon Medical, które pozwalają uzyskać wynik badań o bardzo wysokiej dokładności. Ze względu na wykorzystanie pięciu parametrów pomiarowych, badanie Metodą Bioimpedancji Elektrycznej (BIA) Tetra Pola daje możliwość uzyskania dokładnych danych również dla osób starszych, dzieci, sportowców, osób bardzo szczupłych lub bardzo otyłych. Na dzień dzisiejszy posiadamy dwa modele medycznych analizatorów składu ciała: X-contact 356 i  IOI 353. Badanie glukozy, cholesterolu i trójglicerydów wykonujemy na urządzeniach wielofunkcyjnych 3 w 1 MultiCare IN.

Co jest priorytetem dla dietetyków pracujących w Pani poradni?

Naszym priorytetem jest przed wszystkim pomoc pacjentom w osiągnieciu zamierzonych celów, ich zadowolenie, poprawa stanu zdrowia i osiągniecie wymarzonej sylwetki. Nie zajmujemy się sprzedażą, nie zalecamy zbędnych suplementów diety. Uważamy, że jest to narażanie pacjentów na zbędne koszty. Promujemy bowiem zdrowy tryb życia i w pełni zbilansowaną dietę, bogatą we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Nic nie daje takiej satysfakcji jak uśmiech 7-latka stającego na wagę, który zgubił zbędne kilogramy, czy podziękowanie pacjenta, który wyleczył zapalenie trzustki i może normalnie żyć i funkcjonować. 

Zobacz efekty diety wybranych pacjentów Poradni Dietetycznej SuperSlim z 2018 roku na fanpage’u na Facebooku z przekierowaniem na film, a także na naszym oficjalnym blogu:

www.facebook.com/superslimporadniadietetycznaa/videos/610493432756687/

www.dietetyczne-przepisy.com.pl/jak-szybko-schudnac/

 

Godziny otwarcia: 

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 7.00 - 22.00, 
środa: 10.00 - 20.00, sobota: 8.00 - 18.00

T G+ F

Zobacz także

15 kolejnych zakażeń i trzech ozdrowieńców
15 kolejnych zakażeń i trzech ozdrowieńców
Powstają kolejne odcinki ścieżek rowerowych w gminie Pszczyna
Powstają kolejne odcinki ścieżek rowerowych w gminie Pszczyna
Plenerowe Kino Skansenowe. Dziś "Koneser"
Plenerowe Kino Skansenowe. Dziś "Koneser"
#zwiedzajbezpiecznie Muzeum Zamkowe w Pszczynie
#zwiedzajbezpiecznie Muzeum Zamkowe w Pszczynie
Ulicą Uzdrowiskową przejedziemy tylko z przepustką
Ulicą Uzdrowiskową przejedziemy tylko z przepustką
III Liceum Ogólnokształcące przygotowane do matur
III Liceum Ogólnokształcące przygotowane do matur
Kolejne zakażenia i ozdrowienia
Kolejne zakażenia i ozdrowienia
Działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”
Działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”
Będzie projekt przebudowy ul. Lipowej w Wiśle Wielkiej
Będzie projekt przebudowy ul. Lipowej w Wiśle Wielkiej
Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy
Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy
SQL: 16