POPP tętni życiem - zobacz zdjęcia z imprez

10.12.2012, 09:28

Powiat, Pszczyna

W ostatnich tygodniach POPP tętniło życiem a to za sprawą kilku imprez, które odbyły się między 29 listopada a 5 grudnia.


Konkurs Oratorski

29 listopada 2012r. odbył się finał V edycji Powiatowego Konkursu Oratorskiego Mój głos ważnej sprawie”.
Tym razem uczestnicy wygłaszali orację na temat Patrz i zmieniaj-zaproponuj zmianę
w dowolnej dziedzinie, przyczyniającą się do podniesienia komfortu życia”.

Tytuł oratora 2012 zdobyła Judyta Niedośpiał uczennica klasy II z Liceum Ogólnokształcącego
im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Przekonała, że bezpośrednim czynnikiem podnoszącym komfort naszego życia jest...miłość....uczucie, które sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, czujemy się potrzebni.

Na wyróżnienie zasługują wszyscy finaliści: maturzyści Ewelina Paszek i Filip Malinowski oraz gimnazjalistki z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli-Joasia Zbień i Agata Olejarczyk.

Oracje oceniała komisja w składzie: Marcin Bienioszek, Ewa Bućko i Jadwiga Badura


Podsumowanie konkursów POPP

W sobotę 1 grudnia dokonano uroczystego podsumowania 3 konkursów, których organizatorem było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Wręczenie nagród oraz wyróżnień odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Pszczynie.

Jako pierwsze podsumowania dokonały Anna Haka-Otręba i Marcelina Deka, które przeprowadziły konkurs plastyczny pod nazwą RUCH TO ZDROWIE - zabawy na świeżym powietrzu. Następnie zaproszono na scenę laureatów kolejnego plastycznego konkursu o nazwie NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI EUROPY, który był dziełem Maria Bartas. Na zakończenie Katarzyna Pławecka wręczyła nagrody laureatom konkursu grafiki komputerowej pod tytułem WAKACJE W ZGODZIE Z EKOLOGIĄ I ZDROWIEM.

W opini osób przeprowadzających wymienione konkursy, poziom prac był bardzo wysoki, a ilość nadesłanych prac w każdym konkursie wynosiła ponad 70. Taki stan rzeczy jest zasługą głównie nauczycieli, którzy zachęcają swoich uczniów do udziału w zajęciach pozalekcyjnych i udziału w takich konkursach. Podziękowania dla nauczycieli wręczył dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Marcin Bienioszek.


XI Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

1 grudnia 2012r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbył się XI Przegląd Piosenki Ekologicznej i Turystycznej ”Z Przyrodą na Ty, zorganizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Do konkursu zgłosiło się 6 solistów, 5 duetów + 1 tercet i 6 zespołów. W konkursie ostatecznie wzięło udział 77 osób. Występy artystów oceniało jury w składzie: Edyta Wrona - przewodnicząca, nauczyciel muzyki w POPP oraz wychowania fizycznego w PZS 1 w Pszczynie, Leszek Kondzielnik - gitarzysta zespołu Szantana, nauczyciel j.angielskiego w PZS 2 i Marcin Staszek - absolwent pszczyńskiego ekonomika, współpracuje wokalnie z zespołem Sandstone. Po zakończeniu występów jury przyznało nagrody w następujących kategoriach:

SOLIŚCI:
I miejsce - Zuzanna Machnik
II miejsce - Karolina Krawczyńska
III miejsce - Zofia Pławecka

DUETY:
I miejsce - Klaudia Król, Natalia Soloch
II miejsce - Jaśmina Gleń, Karolina Simka
III miejsce - Małgorzata Gorzela, Sandra Stefaniak, Maja Barczyk

ZESPOŁY:
I miejsce - Zespół wokalny z Radostowic gr. Starsza
II miejsce - Zespół ”Dzieciaczki
III miejsce - Zespół wokalny z Radostowic gr. Młodsza

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Uczestników do występu przygotowali nauczyciele: Ewa Chlebek, Katarzyna Machnik, Elżbieta Klimczak, Katarzyna Pławecka, Maria Bartas.


XIII Powiatowa Konferencja POPP

We wtorek 4 grudnia w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XIII Powiatowa Konferencja poświęcona zagadnieniom Górnego Śląska i Ziemi Pszczyńskiej w czasie II Wojny Światowej.

Organizatorem spotkania było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Konferencję patronatem objął starosta pszczyński, Paweł Sadza. Zaproszeni goście wysłuchali ciekawych wykładów, które prezentowali dr Marian Małecki, mgr Mirosław Węcki i Alojzy Lysko.

Po zakończeniu konferencji zebrani mieli okazję porozmawiać z prelegentami na temat omawianych zagadnień. Poniżej prezentujemy tematy wykładów oraz sylwetki prelegentów:

Bitwa Pszczyńska Wrzesień 1939 r. - dr Marian Małecki - pracownik naukowy zajmujący się historią prawa, ustroju, archeologią prawa. Jest autorem 9 książek, wielu artykułów naukowych z tego zakresu oraz współautor 9-tomowej Wielkiej Encyklopedii Powszechnej. Pełni funkcję prezesa PRO MEMORIA stowarzyszenia Bitwy Pod Pszczyną 1939 r.

Problem Niemieckiej Listy Narodowej (DVL) na Górnym Śląsku w czasie II wojny światowej - mgr Mirosław Węcki - pracownik Zakładu Archiwistyki i Historii Śląska
w Instytucie Historii, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytetu Śląskiego, pracownik Archiwum Państwowego w Katowicach, autor wielu publikacji, książek i artykułów w kraju i za granicą.

Losy Górnoślązaków przymusowo wcielonych do armii niemieckiej podczas II wojny światowej - mgr Alojzy Lysko - nauczyciel, samorządowiec, polityk, poseł na sejm
V kadencji w latach 2005-2007, autor książek o tematyce historycznej i śląskiej.


IV Mikołajkowy Turniej Futsalu

W środę 5 grudnia w hali Goczuś w Goczałkowicach odbyła się czwarta edycja Mikołajkowego Turnieju Futsalu Dziewcząt.

Organizatorami imprezy byli Menedżer Hali Goczuś oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Do rywalizacji przystąpiło 8 zaproszonych drużyn, z których najlepszą okazała się Drużyna Wspomnień w której zagrały zawodniczki klubu LKS Goczałkowice. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny okazjonalne puchary. Najlepsze zawodniczki otrzymały wyróżnienia, statuetki oraz nagrody od sponsorów, którzy licznie wsparli nasz turniej, za co bardzo serdecznie dziękujemy! Jak co roku nie obyło się bez wizyty Świętego Mikołaja, który wszystkim drużynom oraz opiekunom wręczył słodkie upominki.

Skład zwycięskiej drużyny: Monika Pomietło, Beata Madeja, Magdalena Anderko, Agata Pastuszka, Aleksandra Łapa, Dominika Stawniczy, Paulina Haszczyk i Małgorzata Nowok. (źródło i fot. POPP)

ram

T G+ F

Zobacz także

MotoSerce 2013 - zobacz zdjęcia
MotoSerce 2013 - zobacz zdjęcia
Piknik z Kobietowem - zobacz zdjęcia
Piknik z Kobietowem - zobacz zdjęcia
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18