Ponad 300 tys. zł wsparcia

04.09.2014, 10:59

Pszczyna, powiat

Siedem szkół i placówek oświatowych z powiatu pszczyńskiego otrzymało nowoczesne materiały dydaktyczne. Doposażenie odbyło się w ramach projektu systemowego „Mam zawód - mam pracę w regionie”. Jego wartość to 307 287,77 zł.


W projekcie systemowym „Mam zawód - mam pracę w regionie” brało udział siedem szkół i placówek oświatowych z powiatu pszczyńskiego.
Były to:
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli,
- Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli,
- Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie,
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie,
- Technikum nr 3 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie,
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie,
- Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4 Specjalna w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

W ramach projektu szkoły i placówki otrzymały nowoczesne materiały dydaktyczne o wartości 70 800,86 zł. Szkoły pozyskały m.in. specjalistyczną literaturę, sprzęty dla fryzjerek, kucharzy i mechaników samochodowych czy oprogramowanie komputerowe.

Dodatkowo doposażono sześć pracowni praktycznej nauki zawodu w szkołach kształcących w kierunkach zbieżnych z obszarami specjalizacji technologicznych, które określone są w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego. Koszt tego zadania to 236 486,91 zł.

W ramach tego zadania Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie zyskał sprzęty do pracowni: rysunku technicznego dla zawodu „technik pojazdów samochodowych” oraz budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych. W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie doposażono pracownię komputerową dla zawodu „technik informatyk” i pracownie dla zawodów „technik architektury krajobrazu” i „technik logistyk”. W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli zakupiono sprzęty do pracowni mechatronicznej.

- Dzięki temu doposażeniu zyskały nie tylko szkoły w naszym powiecie, które otrzymały nowoczesne sprzęty i uatrakcyjniły swoją ofertę edukacyjną. Najważniejsze, że młodzież ma teraz do dyspozycji doskonale wyposażone pracownie specjalistyczne i profesjonalne pomoce dydaktyczne - mówi koordynator projektu „Mam zawód - mam pracę w regionie” w powiecie pszczyńskim Arkadiusz Gardiasz. (źródło: powiat.pszczyna.pl)

ram

T G+ F

Zobacz także

Ponad 300 interwencji w powiecie
Ponad 300 interwencji w powiecie
Ponad 300 mln do rozdysponowania
Ponad 300 mln do rozdysponowania
LKS Jawiszowice najlepszy wśród seniorów
LKS Jawiszowice najlepszy wśród seniorów
Kreatywne rękodzieło na rzecz hospicjum
Kreatywne rękodzieło na rzecz hospicjum
O dopalaczach i narkotykach w sanatorium „Stokrotka” w Goczałkowicach
O dopalaczach i narkotykach w sanatorium „Stokrotka” w Goczałkowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18