(fot. powiat)

Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców

Powiat29.05.2020, 20:32

Kolejnych 15 mln zł, a łącznie już 41,5 mln zł ma do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie na wsparcie rynku pracy w związku z epidemią koronawirusa. Pracodawcom z powiatu pszczyńskiego wypłacono do tej pory niemal 12,3 mln zł.

Jak informuje dyrektor jednostki, Bernadeta Sojka-Jany, 26 maja urząd pozyskał z rezerwy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kolejnych 15 mln zł, a łącznie już 41,5 mln zł dla przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego. - To nasz 6-letni budżet, który musimy rozdysponować w okresie do trzech miesięcy. Dokładamy wszelkich starań, aby sprawnie realizować pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatu pszczyńskiego. 30 osób wykonuje swoje zadania w dwóch zespołach, a praca odbywa się w godz. od 6.00 do 21.00. Mamy także pomoc pracowników Starostwa Powiatowego - mówi Bernadeta Sojka-Jany.

Zadania związane ze wsparciem przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej pszczyński PUP realizuje od początku kwietnia. O środki mogą ubiegać się firmy, które w wyniku COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji.

Do 28 maja przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego złożyli 4 237 wniosków o pożyczkę, 306 wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz 457 wniosków o dofinansowanie wynagrodzenia pracowników. Wpłynęły również cztery wnioski organizacji pozarządowych. Do tej pory Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie przelał na konta przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego niemal 12,3 mln zł.

- Każdego dnia przedsiębiorcy z naszego powiatu składają ok. 100 wniosków o wsparcie, łącznie wpłynęło ich już ok. 5000. Niemal połowa z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie, a środki wypłacono na konta firm. W naszym powiecie aż 11,7 tys. podmiotów to mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których instrumenty realizowane przez urząd pracy są skierowane - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Praca urzędu od samego początku zorganizowana jest w sposób efektywny i bezpieczny. Nie możemy dopuścić do objęcia kwarantanną części pracowników. Proszę o zrozumienie takiej organizacji. Pomoc realizowana jest na bieżąco, a wsparcie cały czas wypływa do firm - podkreśla starosta.

Drugą ważną częścią działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie jest pomoc osobom bezrobotnym. Od 1 do 27 maja zarejestrowanych zostało 171 bezrobotnych. Jest to liczba porównywalna do poprzednich miesięcy. Rozpatrywane są wnioski o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej, przyznawane staże i inne instrumenty wsparcia rynku pracy.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy
Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy
11,5 mln zł na wsparcie przedsiębiorców w powiecie pszczyńskim
11,5 mln zł na wsparcie przedsiębiorców w powiecie pszczyńskim
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Wybierz powiatową szkołę i zadbaj o swoją przyszłość
Wybierz powiatową szkołę i zadbaj o swoją przyszłość

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18