PomaU zwycięzcą Żubrowiska

07.09.2009, 11:08

Pszczyna, powiat

Zwycięzcą VI edycji Żubrowiska, czyli Przeglądu Amatorskich Zespołów Młodzieżowych, został zespół PomaU Live Band.


Zespół tworzy dziewięć osób. Pochodzą z różnych miejscowości - m.in. Pszczyny, Kobióra, Żor czy Rybnika.

- Byli bardzo nowatorscy, mają świeże brzmienie. 9 osób współpracuje ze sobą na scenie i nie ma żadnej obsuwy muzycznej. Zawodowe granie - komplementowała zwycięzców Barbara Broda-Malon, członkini jury.
PomaU to Górnośląski, awangardowy projekt muzyczny. Istnieją od 2007 roku, choć w bieżącym roku nastąpiła przemiana z kapeli hip-hopowej na mozaikę stylów. Zespół zakwalifikował się do finału konkursu na suport przed TQ, a także do finału przeglądu zespołów Generacja w Mysłowicach. Jako zwycięzcy Żubrowiska otrzymali nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości 1500 zł na zakup sprzętu muzycznego.

Drugim wyróznionym przez jury zepsołem był KFM z Kobióra/Tychów. Powstał przed rokiem, jednak na swoim koncie ma już tytuł laureata na festiwalu Ku Przestrodze” im. Ryśka Riedla. Ich muzyka to mieszanka rocka, bluesa, reggae i funk; obecny skład zespołu ukształtował się w bieżącym roku. Do KFM trafiła nagroda burmistrza Pszczyny, również w wysokości 1500 zł.

Przed ogłoszeniem wyników wystąpił ubiegłoroczny laureat - zespół Silver Samurai. Później krótki występ dała grupa PomaU, a na zakończenie wystapiła gwiazda - zespół Cree.

O nagrody walczyli także:

Awaria Podwozia - Tyski band, który tworzy za pomocą wokalu, trąbki, perkusji, gitary, basu i klawiszy. Znudzeni standardowymi nutami szukają własnej melodii życia. Swój spokój i równowagę czerpią ze znaku trzech kolorów: żółto - zielono - czerwonego reggae. w swym dorobku mają występy z takimi zespołami jak Indios Bravos, Izrael czy Tabu.

Black Orange - Zespół powstał w Zabrzu przed dwoma laty. Tworzy go szóstka przyjaciół. mają różnorodne upodobania muzyczne. Ich alternatywne brzmienia cechują się mocno brzmiącymi gitarami i perkusją oraz subtelnymi dźwiękami skrzypiec i wiolonczeli. Całość oplatają pozornie smutne choć optymistyczne teksty. Do największych osiągnięć zaliczają udział przeglądach muzycznych w takich miastach jak Zabrze, Olsztyn, Mikołów czy Grodzisk Mazowiecki.

Grind - Zespół z trzyletnim stażem pochodzi z Wyr k. Mikołowa. Inspiracją dla ich rockowych brzmień był początkowo zespół Dżem. Grają bo kochają to robić. Swoją muzyką chcą zaciekawić publiczność oraz przekazać swój szacunek dla prawdziwego rocka. Zagrali już kilkadziesiąt koncertów na tym etapie nie planują poprzestać.

ram

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Arkadiusz Kossowski zwycięzcą Euroquizu
Arkadiusz Kossowski zwycięzcą Euroquizu
Fill zwycięzcą Grejfestu!
Fill zwycięzcą Grejfestu!
Młodzieżowy chór Per Spasso wyśpiewał pierwsze miejsce
Młodzieżowy chór Per Spasso wyśpiewał pierwsze miejsce
Odkomarzanie w Goczałkowicach
Odkomarzanie w Goczałkowicach
Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią
Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18