Polska gospodarzem Euro 2012!

18.04.2007, 13:41

Polska wspólnie z Ukrainą zorganizuje w 2012 roku! Tak właśnie dziś przed południem w Cardiff zadecydował Komitet Wykonawczy UEFA!

Polsko-ukraińska kandydatura okazała się najlepsza spośród trzech dopuszczonych do finału. Oprócz naszej, w decydującej turze znalazły się także kandydatury: Włoch oraz wspólnie Chorwacji z Węgrami.

Na początku nikt nie dawał większych szans na organizację tej imprezy.Mimo to w listopadzie 2005 roku polsko-ukraińska kandydatura została wyżej oceniona niż ubiegające się także o organizację tej imprezy: Turcja i Grecja.

Jest jeszcze jeden aspekt, który budził naszą wielką nadzieję na organizację mistrzostw Europy. Jak do tej pory polscy piłkarze nigdy nie zagrali w w tych zawodach. Zresztą podobnie Ukraińcy.

Organizacja Euro 2012 to nie tylko popisy na boiskach najlepszych piłkarzy naszego kontynentu. To także szansa na budowę nowych autostrad, hoteli, a przede wszystkim nowoczesnych stadionów. Gospodarz zawodów otrzyma blisko 40 mld euro pieniędzy unijnych na rozwój infrastruktury.

Miejmy tylko nadzieję, że polski sztab organizacyjny Euro 2012 jeszcze raz zastanowi się i Stadion Śląski w Chorzowie będzie główną areną spotkań, a nie tylko „stadionem dodatkowym” jak obecnie jest zapisany w projekcie. Wszak to na razie jedyny polski stadion, który spełnia wymogi UEFA. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

rin

T G+ F

Zobacz także

PKF: za kulisami Euro 2012
PKF: za kulisami Euro 2012
Euro Charity Run 2012
Euro Charity Run 2012
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18