Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Region10.08.2017, 10:04

Policjant z Komisariatu Policji w Pawłowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę samochodu. Mieszkaniec Drogomyśla kierował audi mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się, że 38-latek miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

W poniedziałek, 7 sierpnia ok. godz. 22.30 starszy sierżant Kamil Waleczek, policjant z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Pawłowicach, jechał prywatnym autem ul. Katowicką w Drogomyślu (powiat cieszyński).

W pewnym momencie zauważył wyjeżdżające ze stacji paliw audi, którego kierowca nieomal doprowadził do zderzenia z jego samochodem. Kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy.

Policjant podejrzewał, że jadący przed nim kierowca audi może być pijany. Postanowił pojechać za nim. Samochód podejrzanego skręcił do centrum Drogomyśla. Ul. Główną jechał zygzakiem. Po kilku kilometrach wjechał na jedną z dróg osiedlowych i zatrzymał się pod bramą domu.

Tam policjant zatrzymał siedzącego za kierownicą pijanego mężczyznę. Starszy sierżant Kamil Waleczek powiadomił oficera dyżurnego strumieńskiego komisariatu, który skierował na miejsce patrol interwencyjny.

Badanie stanu trzeźwości alkomatem 38-letniego mieszkańca Drogomyśla wykazało ponad 3 promile w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz grożą mu 2 lata więzienia oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
KPP Pszczyna


 
 

pako

T G+ F

Zobacz także

Oszukiwali na sprzęcie budowlanym
Oszukiwali na sprzęcie budowlanym
W ręce policji wpadło aż siedem poszukiwanych osób
W ręce policji wpadło aż siedem poszukiwanych osób
Radar poinformuje o burzach, wichurach czy gradzie
Radar poinformuje o burzach, wichurach czy gradzie
Weź laskę do teatru, czyli rozkręć Maszynę Bez Ucha!
Weź laskę do teatru, czyli rozkręć Maszynę Bez Ucha!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18