fot. KPP Pszczyna

Policjanci na rowery

Powiat15.04.2018, 08:33

Każdego roku, wraz ze wzrostem wiosennych temperatur, pszczyńscy policjanci rozpoczynają sezon w patrolach rowerowych i wodnych. Przez najbliższe miesiące, na zalewach w Łące i w Goczałkowicach oraz w parku pszczyńskim, mundurowi będą pilnowali bezpieczeństwa spacerowiczów i turystów. Obecność stróżów prawa w tych miejscach ma ograniczyć ewentualne chuligaństwo i zniechęcić amatorów kąpieli w niedozwolonych miejscach.

W ciepłe dni zarówno park pszczyński, jak i plaża miejska nad łąckim akwenem, przyciągają tłumy. Podobnie sytuacja wyglądała w okolicach zapory w Goczałkowicach-Zdroju. Przyjeżdżają tam zwolennicy spacerów, kąpieli słonecznych, ochłody w wodzie i sportów wodnych. Odwiedzający te miejsca mogą popływać kajakiem, rowerem wodnym, a nawet żaglówką. Przez całe lato można też spotkać policyjne patrole wodne i rowerowe, czuwające nad zapewnieniem ładu i porządku.

Mundurowi będą kontrolowali jachty żaglowe oraz inne jednostki pływające, pod kątem właściwego wyposażenia w środki ratunkowe. Ich uwadze z pewnością nie umkną osoby kąpiące się w miejscach niedozwolonych, zanieczyszczające wodę i teren wzdłuż linii brzegowej. Na baczności powinni się mięć także ci, którzy "trudnią" się nielegalnym odłowem ryb. W ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", policjanci będą zwracali szczególną uwagę na dzieci pozostawione bez opieki w okolicach zbiorników wodnych.

Stróże prawa pracujący na wodzie swoją służbę opierają głównie na przepisach ustawy o żegludze śródlądowej, prawie wodnym, rybactwie śródlądowym, ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych i oczywiście kodeksie wykroczeń oraz kodeksie karnym.
KPP Pszczyna

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Pierwsze rowery oznakowane
Pierwsze rowery oznakowane
Zamiast auta, na rowery!
Zamiast auta, na rowery!
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
Złóż informację o dochodach i deklarację roczną w terminie
gorący temat
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Uczniowie, nauczyciele, rodzice prosili. Radni nie posłuchali
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową
Odwołują wydarzenia w związku z żałobą narodową

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20