fot. pixabay

Policja przejęła nielegalne automaty do gier hazardowych

Pszczyna31.10.2019, 09:38

Tylko w październiku pszczyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej służby celno-skarbowej zabezpieczyli w lokalach 9 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Za udostępnianie takiego urządzenia grozi kara 100 tys. zł. Teraz właściciele lokali będą musieli się liczyć z dużymi konsekwencjami finansowymi. 

Pszczyńscy policjanci jako pierwszy wzięli pod lupę lokal znajdujący się w samym centrum Pszczyny. Kolejny także był zlokalizowany na terenie miasta. Dostęp do pomieszczeń, w których ulokowane są automaty zazwyczaj bywa utrudniony, ale w obu przypadkach mundurowi zdołali wejść do środka bez większych przeszkód. Zastali tam personel obsługujący nielegalne maszyny. Zabezpieczone urządzenia znajdują się obecnie w magazynach śląskiej służby celnej.

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. 1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy o grach hazardowych. Teraz, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - 100 tys. zł od jednego automatu. Karę finansową może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

Reklama

ar

T G+ F

Zobacz także

Pszczyńska policja przypomniała dziś rowerzystom o zapinaniu rowerów
Pszczyńska policja przypomniała dziś rowerzystom o zapinaniu rowerów
Wyłudził metodą
Wyłudził metodą "na policjanta" 120 tys. zł
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Trwa rozbudowa zaplecza sportowego w Łące
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19