Pojadą razem

03.02.2014, 12:39

Wisła Wielka, Pszczyna

15 grudnia w Wiśle Wielkiej odbył się spektakl „Wspomnienie - czyli nasza historia na scenie (reż. Mirosława Gad). Spektakl ten to efekt pracy warsztatowej grupy 3-pokoleniowej w ramach projektu teatralnego zrealizowanego przez Pszczyńskie Centrum Kultury ze środków Programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne.


Po przedstawieniu odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem”, z którego dochód przeznaczony będzie na integracyjny wyjazd do teatru dzieci występujących w spektaklu „Wspomnienie” wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie występującymi w jasełkach.
Potrzeba więcej takich działań integrujących społeczeństwo lokalne i angażujących różne osoby bez względu na ich wiek, miejsce zamieszkania, sprawność.

Zespół Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie jest placówką dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi w tym z autyzmem.

Wielu spośród 213 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Pszczynie rozwija swoje pasje dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia „Razem” oraz zaangażowaniu rodziców i pracowników szkoły. Uczniowie uczestniczą w cyklicznych spektaklach teatralnych organizowanych na terenie szkoły oraz wyjazdach do teatru, kina oraz na warsztaty twórcze w innych ośrodkach kulturalnych. Sami również przygotowują przedstawienia, projekty plastyczne, koncerty.

Stowarzyszenie „Razem” już od 7 lat wspiera działania szkoły na rzecz edukacji kulturalnej i rozwoju twórczości uczniów i nie tylko. Dofinansowuje obiady i wyposażenie szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci, wspiera działalność sportową, refunduje koszty dojazdu na imprezy odbywające się poza placówką, realizuje projekty unijne. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego darczyńców – przyjaciół szkoły i różnych instytucji.

Zapraszamy do przekazywania 1% na rzecz Stowarzyszenia „Razem”.

Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie „Razem”
www.razem.pna.pl
Nr KRS 0000284863
Bank spółdzielczy
98 8448 0004 0031 3009 2000 0001

ZS nr 3 Specjalnych w Pszczynie

jack

T G+ F

Zobacz także

Wolontariusze pojadą do Boliwii
Wolontariusze pojadą do Boliwii
Pojadą na Ukrainę
Pojadą na Ukrainę
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Przebudowa mostu w Suszcu. Będzie objazd
Wsparcie dla powiatu cieszyńskiego i przemyskiego
Wsparcie dla powiatu cieszyńskiego i przemyskiego
Akcja "Bezpieczny Sk8park & Pumptrack" w Pawłowicach
Akcja "Bezpieczny Sk8park & Pumptrack" w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18