Pojadą razem

03.02.2014, 12:39

Wisła Wielka, Pszczyna

15 grudnia w Wiśle Wielkiej odbył się spektakl „Wspomnienie - czyli nasza historia na scenie (reż. Mirosława Gad). Spektakl ten to efekt pracy warsztatowej grupy 3-pokoleniowej w ramach projektu teatralnego zrealizowanego przez Pszczyńskie Centrum Kultury ze środków Programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne.


Po przedstawieniu odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem”, z którego dochód przeznaczony będzie na integracyjny wyjazd do teatru dzieci występujących w spektaklu „Wspomnienie” wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie występującymi w jasełkach.
Potrzeba więcej takich działań integrujących społeczeństwo lokalne i angażujących różne osoby bez względu na ich wiek, miejsce zamieszkania, sprawność.

Zespół Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie jest placówką dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi w tym z autyzmem.

Wielu spośród 213 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Pszczynie rozwija swoje pasje dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia „Razem” oraz zaangażowaniu rodziców i pracowników szkoły. Uczniowie uczestniczą w cyklicznych spektaklach teatralnych organizowanych na terenie szkoły oraz wyjazdach do teatru, kina oraz na warsztaty twórcze w innych ośrodkach kulturalnych. Sami również przygotowują przedstawienia, projekty plastyczne, koncerty.

Stowarzyszenie „Razem” już od 7 lat wspiera działania szkoły na rzecz edukacji kulturalnej i rozwoju twórczości uczniów i nie tylko. Dofinansowuje obiady i wyposażenie szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci, wspiera działalność sportową, refunduje koszty dojazdu na imprezy odbywające się poza placówką, realizuje projekty unijne. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego darczyńców – przyjaciół szkoły i różnych instytucji.

Zapraszamy do przekazywania 1% na rzecz Stowarzyszenia „Razem”.

Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie „Razem”
www.razem.pna.pl
Nr KRS 0000284863
Bank spółdzielczy
98 8448 0004 0031 3009 2000 0001

ZS nr 3 Specjalnych w Pszczynie

jack

T G+ F

Zobacz także

Wolontariusze pojadą do Boliwii
Wolontariusze pojadą do Boliwii
Pojadą na Ukrainę
Pojadą na Ukrainę
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Wójt wręczył nagrody najlepszym sportowcom
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uczennice "Samochodówki" na ogólnopolskim konkursie fryzjerskim
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław
Uwaga! Przegląd i konserwacja Mostu Bronisław

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18