Podsumowanie I Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego

12.11.2012, 10:02

Powiat

7 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie I Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego „Wspomnienie Wakacji”. Po trzech miesiącach, jakie upłynęły od momentu narodzenia się pomysłu na zorganizowanie konkursu, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie zgromadzili się młodzi uczestnicy konkursu wraz ze swymi opiekunami.

Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez trzy współpracujące podmioty: Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Zakład Fotograficzny MG FOTO Marka Grucki. Patronat nad konkursem objęli starosta pszczyński i burmistrz Pszczyna. Patronami medialnymi natomiast zostały pszczyńskie portale internetowe pless.pl i Infopres.pl oraz „Gazeta Pszczyńska” i „Głos Pszczyński”.

W konkursie wzięło udział 29 uczniów z 13 placówek oświatowych z terenu powiatu pszczyńskiego. Wszystkim uczestnikom, którzy tym razem nie zdobyli jednego z trzech miejsc wręczone zostały specjalnie przygotowane przez Wydział Promocji i Integracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Pszczynie upominki. Laureaci konkursu, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, zostali nagrodzeni cennymi i atrakcyjnymi nagrodami, których pula oscylowała w granicach czterech tysięcy złotych. Wszystko to było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu sponsorów.

Celem konkursu było promowanie wszelkich form turystyki, jak i umiejętności fotograficznych oraz twórczych. W skład komisji konkursowej, która oceniała prace weszli: Mirella Lubecka, Agnieszka Szczypka-Wojciech, Marcin Bienioszek, Marek Grucka, Artur Wojciech.

W kategorii szkół podstawowych laureatami konkursu zostali: I miejsce - Maria Kątny, SP nr 8 Rudołtowice, II miejsce - Dawid Szromek, SP nr 6 Czarków, III miejsce - Maria Brychcy, CWDiR Pszczyna.

W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce - Justyna Samel, PG im. Powstańców Śląskich” w Miedźnej, II miejsce - Ewa Herda, PG im. Powstańców Śląskich w Miedźnej, III miejsce - Karolina Grzegorczyk, PG nr 3 w Pszczynie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce - Karina Filip, ZSO Pawłowicach, II miejsce - Józef Gach, PZS nr 1 Pszczyna, III miejsce - Dominika Opolka, ZSO w Pawłowicach.

Nagrody wręczyli skarbnik powiatu pszczyńskiego, Marek Dutkowski, dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Marcin Bienioszek oraz prezes UKST „Diablak”, Artur Wojciech. Spotkanie, na którym wręczono również podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy zachęcili uczniów do wzięcia udziału w konkursie zakończył poczęstunek.

Jako organizatorzy konkursu składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizacjom i firmom, które czynnie wsparły powyższą inicjatywę, a są to: Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, MG Foto Marek Grucka, Libor Salony Meblowe, Sklep Podróżnika, Mount sp. z o.o. (Hi Mountain), Grupa Terrabit, Rakiety Pl, Firma Wisport, Stacja Diagnostyczna przy ul. Bogedaina 21 w Pszczynie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Księgarnia Czartak, Kwiaciarnia Flox”, Biuro Podróży Polan, Salon i Serwis Komputerowy Unikomp, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urzad Miasta Pszczyna.

Liczymy na to, że z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego uda się nam zorganizować kolejną edycję tego konkursu, z równie atrakcyjnymi nagrodami oraz z takim, jak w tym roku, zaangażowaniem sponsorów i lokalnych instytucji.Wszystkim laureatom, uczestnikom i zaangażowanym nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Nagrodzone prace zostały opublikowane na stronie internetowej klubu www. skkt-diablak.pszczyna.edu.pl, gdzie prezentujemy również naszą działalność.

Opiekunowie UKST „Diablak”
Agnieszka Szczypka-Wojciech i Artur Wojciech

jack

T G+ F

Zobacz także

Wernisaż prac konkursu fotograficznego
Wernisaż prac konkursu fotograficznego
Wernisaż prac i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Wernisaż prac i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18