Podsumowanie Dnia Otwartego w PZS nr 1 w Pszczynie

04.04.2014, 13:13

Pszczyna

27 marca br. w budynku Warsztatów Szkolnych PZS nr 1 przy ul. Bogedaina 21 odbył się uroczysty Dzień Otwarty Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Podczas uroczystości Gimnazjaliści zapoznawali się z profesjonalnymi stanowiskami branżowymi, przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli, przy współpracy z firmami zewnętrznymi.

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum oprowadzali młodszych kolegów i koleżanki po obiektach warsztatów, prezentując im bardzo ciekawe i nowocześnie wyposażone pracownie zawodowe i multimedialne. Zorganizowano pokazy poszczególnych zawodów: „ Mechanicy w akcji”, „ Cukiernicy w akcji”, „Instalatorzy w akcji”, „Operatorzy obrabiarek w akcji” i inne, po to aby młodsi koledzy zobaczyli na czym faktycznie polega praca w danej branży.

Bardzo istotnym punktem programu było oprowadzenie gimnazjalistów po obiektach szkolnych przy ul. Kopernika 5 i przy ul. Poniatowskiego 2. W pracowni multimedialnej na warsztatach szkolnych odbyła się zaś prezentacja oferty szkolnej przedstawiona przez dwóch nauczycieli.

Dbając o dobrą zabawę gimnazjalistów zorganizowaliśmy także wiele konkursów i quizów z efektownymi nagrodami (m.in. śląski quiz budowlany). Ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator zderzeń oraz bolid. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż obydwa urządzenia zostały wykonane przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

Ponadto, każdy gość otrzymał folder informacyjny oraz gadżety z nazwą szkoły. Na uwagę zasługuje fakt, że w tak istotnym dla szkoły dniu swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Starostwa Powiatowego: naczelniczka Wydziału Oświaty i Zdrowia, Krystyna Świerkot-Żmij oraz sekretarz powiatu, Szymon Sekta.

Podczas uroczystości uczniowie mogli wziąć udział w pokazach motoryzacyjnych, instalacyjnych, budowlanych i fryzjerskich, a cukiernie z Pszczyny i okolicy zadbały o to, aby podczas imprezy możliwa była degustacja przeróżnych ciast i ciasteczek. Podczas wizyty w PZS nr 1 uczniowie dowiedzieli się także o działalności kół zainteresowań: turystycznego i fotograficznego.

Impreza nie udałaby się tak wspaniale, gdyby nie pomoc ze strony firm zewnętrznych oraz osób prywatnych. Serdecznie dziękujemy firmom: „Infopres”; „Puchałka”; „Tomasz Dzida”; „Niedźbała”; „Jasiek”; „Brzęczek”; „Turek”; „Olanda”; „Pisarek” oraz p. Krystynie Gach.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie zapraszają gimnazjalistów do złożenia dokumentów w naszej szkole!

PZS nr 1

T G+ F

Zobacz także

Certyfikat dla  PZS nr 2  w Pszczynie
Certyfikat dla PZS nr 2 w Pszczynie
Dzień Otwarty w PZS nr 1 w Pszczynie
Dzień Otwarty w PZS nr 1 w Pszczynie
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Jaśniej i bezpieczniej w Golasowicach
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Stypendia sportowe dla zawodników z gminy Pawłowice
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu
Rusza przebudowa obiektu mostowego w Suszcu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18