fot. KPP Pszczyna

Podczas remontu na strychu znaleźli granat i amunicję

Pszczyna28.11.2018, 14:56

Realizowane w jednej z pszczyńskich kamienic prace budowlane przerwało niecodzienne odkrycie na strychu. W najwyższych partiach budynku natknięto się bowiem na granat i 14 sztuk amunicji. Pochodzące przypuszczalnie z okresu II wojny światowej znalezisko zostało przekazane saperom z grupy desantowo-szturmowej w Gliwicach. Dzisiaj teren jest już bezpieczny.

Niecodzienne przedmioty zostały znalezione na strychu jednej z pszczyńskich kamienic. Natknęli się na nie pracownicy budowlani podczas wykonywania prac remontowych. Przypuszczając, z czym mogą mieć do czynienia, powiadomili o znalezisku odpowiednie służby.

Po przybyciu na miejsce policyjnego specjalisty z zakresu pirotechniki było już wiadomo, że znalezione przedmioty to nic innego, jak granat i amunicja do karabinu. Do czasu przybycia specjalistycznej grupy saperskiej miejsce zdarzenia zabezpieczali pszczyńscy mundurowi. Dzisiaj jest już bezpiecznie.

Tego typu pozostałości po ostatniej wojnie nie należą jednak do rzadkości w powiecie pszczyńskim. Dyżurny policji niemal regularnie odbiera zgłoszenia o podejrzanie wyglądających metalowych przedmiotach. Znajdowane najczęściej podczas prac ziemnych lub remontowych, mogą stanowić niemałe zagrożenie dla znajdujących się w pobliżu osób.

Dlatego policja apeluje o to, żeby w żadnym przypadku nie usuwać ich samemu, czy też nie próbować ich zneutralizować. W takich przypadkach, za każdym razem, należy dzwonić do dyżurnego najbliższej jednostki policji i w miarę możliwości nie zbliżać się do znalezionego przedmiotu.
KPP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
34-latek z powiatu pszczyńskiego wpadł w Kudowie Zdroju
W święta więcej policjantów na drogach
W święta więcej policjantów na drogach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18