(fot. Powiat Pszczyński)

Podczas Budo Gali zebrano 3 tys. zł na protezę dla Kingi

Pszczyna28.05.2019, 09:16

Podczas tegorocznej Budo Gali, która odbyła się 6 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, zebrano 3 tys. zł na zakup protezy ręki oraz rehabilitację Kingi Nowak.

Budo Gala to święto miłośników sztuk walki, którzy prezentują swoje umiejętności w różnych stylach, ale także pomagają. W tym roku organizatorzy postanowili wesprzeć zbiórkę na protezę dla Kingi Nowak, 22-letniej mieszkanki powiatu pszczyńskiego, której początkiem roku maszyna produkcyjna zmiażdżyła rękę. Kinga jest podopieczną pszczyńskiego stowarzyszenia „Omnibus”. Nowoczesna proteza ułatwi jej życie.

Symboliczny czek Kindze przekazali w pszczyńskim starostwie: Barbara Bandoła, starosta pszczyński, Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński oraz Krzysztof Hibner, mistrz Szkoły Sztuk i Sportów Walk „Budo-Wojownik” w Pszczynie oraz pomysłodawca Budo Gali.

- Sztuki walki to filozofia, która wszechstronnie rozwija, uczy cierpliwości, samokontroli, ale także szacunku dla drugiego człowieka. Była to nasza druga gala oraz druga akcja charytatywna i bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc Kindze - podkreśla Krzysztof Hibner, który dziękuje zawodnikom, ich rodzinom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Budo Gali oraz zbiórki.

Zbiórka pieniędzy na protezę dla Kingi cały czas trwa. Każdy może pomóc, wpłacając środki poprzez zbiórkę na stronie stowarzyszenia: omnibus.pless.pl/zbiorki/kinga-nowak lub wykonując tradycyjny przelew na podane poniżej konto.

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus"
ul. Stefana Batorego 26, 43-200 Pszczyna
Nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001
Tytuł przelewu: Dla Kingi Nowak na protezę ręki

(źródło: Powiat Pszczyński)

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Zbiórka na rzecz Stowarzyszenia
Zbiórka na rzecz Stowarzyszenia "Kocimiętka"
Szychy na Szychcie charytatywnie w pszczyńskim skansenie
Szychy na Szychcie charytatywnie w pszczyńskim skansenie
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19