(fot. UM)

Pobiegną dla Arka z Wisły Wielkiej

Pszczyna28.07.2020, 16:04

Pandemia koronawirusa w Polsce spowodowała, że wiosną odwołano wszystkie organizowane imprezy, w tym oczywiście zawody biegowe. Organizatorzy Biegu Pszczyńskiego postanowili przenieść termin na 2 sierpnia, czekając na zniesienie obostrzeń sanitarnych.

Niestety w tegorocznym biegu ostatecznie weźmie udział tylko 250 biegaczy. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano również z rywalizacji dziecięcej.

- Chcieliśmy kontynuować organizację zawodów. Zależy nam przede wszystkim na corocznej akcji charytatywnej. W tym roku pobiegniemy z puszkami dla Arka z Wisły Wielkiej. Cieszymy się także, że w biegu wezmą udział wszystkie osoby, które znalazły się na listach startowych - informuje Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura.

Start zawodów będzie miał miejsce w niedzielę, 2 sierpnia o godz. 12.00. Zawodnicy wyruszą z pszczyńskiego rynku na trasę o długości 5 km. To również jedna ze zmian, którą zmuszeni byli wprowadzić organizatorzy. W tym roku nie będzie rozgrzewki, depozytu oraz dostępu do pryszniców. Zawodnicy w strefie startowej oraz biurze zawodów będą musieli nosić maseczki. To samo dotyczy oczywiście osób obsługujących imprezę.

W związku z organizacją zawodów mogą wystąpić czasowe ograniczenia ruchu w rejonie ulic Żorskiej, Chopina, a także Katowickiej.

Tradycyjnie imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna, organizowana przez Śląsko-Małopolskie Stowarzyszenie Ubezpieczonych. Ze względu na ograniczoną ilość zawodników, a także zawody bez udziału publiczności, organizatorzy uruchomili numer konta, na który można dokonać wpłaty.

- Nasz bieg to coś więcej niż tylko sportowa rywalizacja. Od wielu lat podczas zawodów zbieramy środki dla potrzebujących mieszkańców gminy Pszczyna. Z ogromną satysfakcją możemy powiedzieć, że osoby uczestniczące w wydarzeniu chętnie wspierają prowadzoną zbiórkę - mówi Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura, który deklaruje, że jako główny organizator, firma także przeznaczy dodatkowe środki.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

3. bieg Śladami Żubra już w sobotę
3. bieg Śladami Żubra już w sobotę
Pobiegnij dla
Pobiegnij dla "Zameczku" w Rudołtowicach. Zapisy trwają
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu
Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18