Zatrzymany po trzech latach za włamania i rozbój

Pszczyna06.09.2017, 11:43

Długi czas ukrywał się poza granicami kraju, często zmieniał miejsca zamieszkania, zrywał kontakty towarzyskie. Wszystko po to, żeby ukryć się przed organami wymiaru sprawiedliwości. Wczoraj ścigany trzema listami gończymi 30-latek wpadł w ręce pszczyńskich policjantów. Artykuły, które najczęściej powtarzały się w nadesłanej przez sądy w Bielsku-Białej i Pszczynie dokumentacji dotyczyły zarzucanych mu licznych włamań i rozboju.

Pomimo tego, że policjanci z pszczyńskiego zespołu ds. poszukiwań od dłuższego czasu deptali 30-latkowi „po piętach”, mężczyzna pozostawał nieuchwytny. Liczne pisma skierowane do różnego rodzaju instytucji, gdzie mógłby ewentualnie pojawić się poszukiwany, nie przynosiły spodziewanego rezultatu.

Nawet wydany za nim europejski nakaz aresztowania, w związku z jego pobytem poza granicami kraju, nie pokrywał się z oczekiwaniami policjantów. Aż do tego tygodnia, kiedy to 30-latek został zatrzymany w jednym z wytypowanym przez pszczyńskich kryminalnych mieszkań.

Nie stało się to w żadnym z ustalonych miast poza województwem śląskim, ani na terenie Belgii, gdzie miał od dłuższego czasu ukrywać się poszukiwany. O dziwo, doszło do tego w powiecie pszczyńskim. W okresie, kiedy 30-latek zrobił sobie krótką przerwę od zagranicznych wojaży.

Poszukiwany mężczyzna nie krył zaskoczenia widząc o świcie policjantów. Zdawał sobie jednak sprawę z tego, że przez te wszystkie lata ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości zostało wydanych za nim kilka listów gończych.

Przez najbliższych kilka lat będzie mógł w spokoju rozmyślać o swojej przeszłości już za kratkami.
KPP Pszczyna


 
 

pako

T G+ F

Zobacz także

Trzy włamania w Łące
Trzy włamania w Łące
Bus w rowie, bo kierowca chciał ratować zwierzę
Bus w rowie, bo kierowca chciał ratować zwierzę
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18