Wojtek Mazolewski Quintet

Po sukcesie światowym wracają do Pszczyny

Pszczyna06.04.2019, 20:00

Wojtek Mazolewski Quintet po światowym sukcesie albumu „Polka Worldwide Deluxe Edition” wyruszył zagrać trasę promującą płytę w Polsce.

Muzycy wystąpią również w Bugsy’s Music Restaurante (Pszczyna, ul. Łokietka 1), 6 kwietnia o godz. 20.00. Bilety w cenie 70 zł.

Album „Polka Worldwide Deluxe Edition” kwintetu Wojtka Mazolewskiego ukazał się w sierpniu 2018 r. w światowej dystrybucji. Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mediów światowych. Amerykański DownBeat Magazine uznał ją za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w 2018 r. Wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi jest tym bardziej ważne, że Downbeat to najstarszy i najbardziej prestiżowy magazyn jazzowy na świecie. O albumie „Polka Worldwide Deluxe Edition” rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały się m.in w angielskim The Wire czy prestiżowym niemieckim JazzThing. Entuzjastycznie przyjęła płytę także zagraniczna publiczność, która tłumnie przybyła na koncerty m.in. w Londynie, Rzymie czy Moskwie.

Zespół wraz z liderem Wojtkiem Mazolewskiem współtworzą Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki.

jack

T G+ F

Zobacz także

Koncert Teresy Werner w pawłowickim GOKu
Koncert Teresy Werner w pawłowickim GOKu
Wiosna z Fryderykiem
Wiosna z Fryderykiem
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18