Pniówek wygrywa w Czechach

24.07.2007, 13:51

Pniówek Pawłowice zwyciężył w turnieju, który odbył się w czeskich Petrkovicach. Oprócz pawłowiczan w zawodach zaprezentowały się ekipy z Czech: FC Hlucin (II liga), MSA Dolni Benesov (III liga) oraz FC Odra Petrkovice (V liga).

Najpierw rozegrano półfinały i w wyniku losowania Pniówek trafił na trzecioligowca z Dolnego Benesova. Polacy wygrali 4:1 (2:1), a po dwie bramki w tym spotkaniu dla Pniówka zdobyli Arkadiusz Przybyła i Marcin Mazurek. W drugim półfinale zwyciężyli piłkarze FC Hlucin, którzy zostali tym samym finałowym rywalem Pniówka.

Mimo że rywale występują w II lidze czeskiej i tym razem podopieczni trenera Dariusza Grzesika okazali się lepsi. Do przerwy było 1:1, a gola dla pawłowiczan znowu zdobył Arkadiusz Przybyła. Po zmianie stron (grano 2x35 minut), trafienie Michała Ćmicha dało Pniówkowi zwycięstwo z czeskim drugoligowcem oraz w całym turnieju.

- Patrząc pod względem sportowym była to dla nas udana impreza. Zagraliśmy na dobrych boiskach z mocnymi zespołami. Za zwycięstwo w turnieju otrzymaliśmy puchar przechodni, dlatego mamy nadzieję, że zagramy tam także w następnych latach – ocenił zawody kierownik Pniówka, Mieczysław Ginowicz.