PLKS: Zwycięstwem zakończyły rok

18.12.2006, 15:33

Po raz 12 w tym sezonie PLKS Pszczyna schodził po swoim meczu jako zwycięzca. Tym razem podopieczne trenera Wojciecha Bućki rozprawiły się w Świdnicy z miejscową Polonią 3:0 (25:19, 125:16, 25:19).

Ten mecz trzeba było tylko zagrać i jak najszybciej zakończyć wygraną. Tak też się stało. - Praktycznie trzy ostatnie mecze były łatwe. Graliśmy z zespołami z dołu tabeli. Według mnie Polonia Świdnica nie uchroni się przed spadkiem – powiedział nam trener PLKS, Wojciech Bućko.

Następne ligowe spotkanie pszczynianki zagrają dopiero w Nowym Roku. Pierwszy rywalem w 2007 roku (6.XII o godz. 18.00) będzie Olimpia Jawor.Nie oznacza to jednak, że do tego spotkania siatkarki nie będą miały nic wspólnego z siatkówką. Wręcz przeciwnie. Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia PLKS wyjedzie na czterodniowe zgrupowanie do Międzybrodzia Bialskiego. - Chcemy zakończyć rundę zasadniczą w jakiś przyzwoity sposób. Jesteśmy na pierwszym miejscu i chcemy je obronić. W Międzybrodziu będziemy pracować nad taktyką i motoryką. Na pewno wyjdziemy też w teren – mówi o planach swojego zespołu, trener Wojciech Bućko.

Podczas zgrupowania pszczynianki rozegrają także sparing z MOSiR-em Mysłowice. Mini-obóz zakończy się dzień przed Sylwestrem. Siatkarki do treningów powrócą 2 stycznia.

Jutro z kolei odbędzie się spotkanie opłatkowe PLKS Pszczyna. - Dziewczyny bardzo zaangażowały się w przygotowanie naszej Wigilii – przekonuje Bućko. Oprócz zawodniczek i sztabu szkoleniowo-kierowniczego, zaproszenie na spotkanie otrzymali sponsorzy pszczyńskiego zespołu. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

rin

T G+ F

Zobacz także

Zakończyły się II Pszczyńskie Targi Edukacji
Zakończyły się II Pszczyńskie Targi Edukacji
Zakończyły się kontrole dachów
Zakończyły się kontrole dachów
Złap wodę! I podaj dalej!
Złap wodę! I podaj dalej!
6 sierpnia: Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej
6 sierpnia: Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej
Wracają obostrzenia na terenie naszego powiatu
Wracają obostrzenia na terenie naszego powiatu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18