Zawody konne "Pless Cup 2019"
Pszczyna | 26.07.2019, 14:02 |
W niedzielę, 28 lipca w pszczyńskim parku odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody "Pless Cup 2019".
Podczas zawodów towarzyskich rozegrane zostały trzy konkurencje: T1. Konkurs kl. LL - do 60 cm z trafieniem w normę czasu, T2. Konkurs kl. LL - do 80 cm z trafieniem w normę, T3. Konkurs kl. LL (w dwóch grupach) - z trafieniem w normę czasu dla członków PLJK Plessówka i członków Terenowego Koła Hodowców Koni w Pszczynie.
- T1. Konkurs kl. LL - do 60 cm z trafieniem w normę czasu:
1 miejsce: Marta Łagiewska, BPK, (koń Nicefor ZK)
2 miejsce: Anastazja Waliczek, Plkj Plessówka, (Dekada)
3 miejsce: Karolina Wróblewska, Plkj Plessówka, (Korsarz)
- T2. Konkurs kl. LL - do 80 cm z trafieniem w normę czasu o puchar sklepu jeździeckiego „Bajomi”:
1 miejsce: Martyna Kot, LJKS Eldorado Świerklany, (Koronea)
2 miejsce: Natalia Matysik, Plkj Plessówka, (Wiwa)
3 miejsce: Magdalena Pawlas, LJKS Eldorado Świerklany, (Gitti)
- T3A – kl. LL, dla członków PLKJ Plessówka oraz członków Terenowego Koła Hodowców Koni w Pszczynie - Amatorzy (do 65 cm), Z trafieniem w normę czasu:
1 miejsce: Patrycja Bujak, Plkj Plessówka, (Imperia)
2 miejsce: Anastazja Waliczek, Plkj Plessówka, (Dekada)
3 miejsce: Barbara Bober, Plkj Plessówka, (Olek)
- T3B – kl. LL, dla członków PLKJ Plessówka oraz członków Terenowego Koła Hodowców Koni w Pszczynie - Zawodnicy (do 85 cm), Z trafieniem w normę czasu:
1 miejsce: Zofia Standura, Plkj Plessówka, (Korsyka)
2 miejsce: Szymon Pochłoopień, Plkj Plessówka, (Mar Bit)
3 miejsce: Julia Pudło, Plkj Plessówka, (Lorento)
W ramach zawodów regionalnych odbyło się pięć konkursów: kl. LL - dokładności bez rozgrywki, kl L - dokładności z natychmiastową rozgrywką, kl. P - szybkości Speed & Music, kl. N - o wzrastającym stopniu trudności z jokerem o puchar Burmistrza Pszczyny, specjalny o nagrodę firmy Husqvarna, wysokość przeszkód - 105 cm.
Konkurs nr 1 kl. LL dokładności bez rozgrywki:
1 miejsce: Izabela Czarnota, Bez Przynależności Klubowej S L A,(Lukas)
2 miejsce: Maria Kanior-Schott, Plkj Plessówka, (Sahara)
3 miejsce: Małgorzata Oswald, Lkj „Solec” w Bieruniu, (Bentley)
Konkurs nr 2 kl. L dokładności z natychmiastową rozgrywką:
1 miejsce: Weronika Sobczyk, LKJ Deresz Siemianowice Śląskie, (Dunka)
2 miejsce: Marcelina Lech, Stowarzyszenie- Klub Sportowy Klub Jazdy Konnej Szary Michałowice, (Brownie Ex Odrina)
3 miejsce: Kamelia Babicka, Towarzystwo Sportowe Kuźnia, (Libia)
Konkurs nr 3 kl. P szybkości Speed & Music:
1 miejsce: Aleksandra Ryt, Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso Jastrzębie Zdró, (Samiro)
2 miejsce: Emilia Frankowska, Lkj „Solec” w Bieruniu, (Plejada)
3 miejsce: Aleksandra Kośnik, LKJ Deresz Siemianowice Śląskie, (Reflex)
Konkurs nr 4 kl. N o wzrastającym stopniu trudności z jokerem o puchar Burmistrza Pszczyny:
1 miejsce: Aleksandra Ryt, Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso Jastrzębie Zdrój, (Samiro)
2 miejsce: Aleksandra Kośnik, LKJ Deresz Siemianowice Śląskie, (Reflex)
3 miejsce: Zuzanna Bernaś, Lkj „Solec” w Bieruniu, (Balando)
Konkurs nr 5 - specjalny o nagrodę firmy Husqvarna, wysokość przeszkód - 105 cm:
1 miejsce: Marcelina Lech, - Klub Sportowy Klub Jazdy Konnej Szary Michałowice, (Brownie Ex Odrina)
2 miejsce: Aleksandra Kośnik, LKJ Deresz Siemianowice Śląskie, (Reflex)
3 miejsce: Sylwia Papkala, Bez Przynależności Klubowej S L A, (Heroina)
Organizatorami zawodów są: Pszczyński Ludowy Klub Jeździecki Plessówka, Urząd Miejski w Pszczynie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie oraz Terenowe Koło Hodowców Koni w Pszczynie.
(źródło: UM Pszczyna)
KK