PiS twierdzi, że ma najsilniejsze listy

Powiat25.09.2018, 12:06

„Nowy burmistrz, nowe perspektywy”, z takim hasłem idzie do wyborów samorządowych kandydatka PiS na burmistrza Pszczyny, Marcela Kanafek-Lewandowska.

24 września Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zainaugurował oficjalnie kampanię wyborczą w powiecie pszczyńskim. Spotkanie z kandydatami PiS-u w wyborach samorządowych otworzył poseł Grzegorz Puda.

- Mamy nową politykę tworzenia list wyborczych. Staramy się pokazać nowe twarze.  Marcela Kanafek-Lewandowska spełnia wymogi najlepszego kandydata na burmistrza. Walczymy o to, żeby wygrać w Pszczynie i w powiecie pszczyńskim – przekonywał Grzegorz Puda.

Marcela Kanafek-Lewandowska przedstawiła program PiS-u dla gminy Pszczyny. – Nasz program powstał na podstawie konsultacji z mieszkańcami gminy. Jest dostosowany do możliwości budżetowych gminy, ale i do potrzeb mieszkańców - mówiła kandydatka na burmistrza Pszczyny.  

Wśród obietnic wyborczych Marceli Kanafek-Lewandowskiej są m.in. niższe opłaty za dostarczanie wody i odbiór ścieków, bezpłatne parkingi dla mieszkańców, utworzenie lokalnej karty „Pszczyńskiej rodziny”, bon rehabilitacyjny w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych oraz przygotowanie terenów pod budowę cmentarza komunalnego.  Marcela Kanafek-Lewandowska proponuje też utworzenie klubów seniora w każdym sołectwie i osiedlu czy darmowy transport dla seniorów i uczniów. Obiecuje rozbudowę placówek przedszkolnych i szkolnych (jako priorytet wskazała rozbudowę sali gimnastycznej w Porębie), miejsce w żłobku dla każdego malucha i bon edukacyjny w wysokości 200 zł dla każdego ucznia.  W programie zapisano też m.in. wsparcie finansowe dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie, przeznaczenie na remont dróg 3 mln zł rocznie, utworzenie gminnej strefy ekonomicznej oraz  podjęcie działań mających na celu udrożnienie DK 1, w tym budowę prawoskrętu z ul. Bielskiej na DK 1.

Na listach PiS w wyborach do Rady Miejskiej w Pszczynie oprócz Marceli Kanafek-Lewandowskiej („jedynka” w okręgu nr 1) znajdziemy m.in. dotychczasowych radnych miejskich: Henryka Kopca (okręg nr 1), Marka Szklorza i Kamila Widłoka (okręg nr 2) czy Piotra Rabaszowskiego (okręg nr 4). „Jedynką” w okręgu nr 3 jest Czesław Moń, a w okręgu nr 4 Michał Ziebura. Z okręgu nr 3 startuje też m.in. Rafał Wróbel, dotychczasowy radny Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Liderami list powiatowych PiS-u są: Rudolf Sodzawiczny, Danuta Kocurek, Maria Bogumiła Boba, Aleksander Malcher i Helena Gąska.

Grzegorz Gaża, radny wojewódzki, kandydat PiS-u w wyborach do sejmiku województwa śląskiego, stwierdził, że to najsilniejsze listy PiS-u w historii wyborów samorządowych w powiecie pszczyńskim. Przeprosił jednocześnie tych, którzy na listach się nie znaleźli (brakuje na nich m.in. wieloletnich radnych powiatowych – Waldemara Januszewskiego i Bronisława Gembalczyka).

- Tylu mieliśmy chętnych, że nie dla wszystkich starczyło miejsca – stwierdził Grzegorz Gaża.

W spotkaniu wzięła też udział Beata Morawiec, kandydatka PiS na wójta gminy Kobiór.

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce
12 wzruszających historii pszczyńskich Sybiraków spisanych w książce

Komentarze:

historyk 2018-09-28 godz. 20:54
Ile razy Pani Lewandowska będzie zmieniać program? Na wejściu obiecała 2 zl za wodę i ścieki, a gdy jej wytknięto, że nie wie co mówi, zmieniła na "niższe opłaty" Na dzień dobry się zbłażniła.Takiej burmistrz nam nie trzeba, która co pięć minut zmienia decyzje. Świadczy to o jej niekompetencji. Takiej Pani dziękuję, mimo, iż jestem zwolennikiem PISu.W Pszczynie trzeba umiejętnie rządzić, a nie rozrzucać kiełbasę wyborczą.
Ola 2018-09-27 godz. 07:53
na pana Gaża NA 100% głosować nie będziemy
gosc 2018-09-25 godz. 17:47
Macie tak wielu kandydatów, że fachowców i zasłużonych odstawiacie na boczny tor, a dajecie miejsca takim co to nawet sąsiedzi nie znają. To może świadczyć tylko o tym, że już wiecie, że macie załatwione wygrane wybory, a program KORYTO+ wymaga wielu nowych stanowisk.
treść:
autor:

SQL: 19