PiS twierdzi, że ma najsilniejsze listy

Powiat25.09.2018, 12:06

„Nowy burmistrz, nowe perspektywy”, z takim hasłem idzie do wyborów samorządowych kandydatka PiS na burmistrza Pszczyny, Marcela Kanafek-Lewandowska.

24 września Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zainaugurował oficjalnie kampanię wyborczą w powiecie pszczyńskim. Spotkanie z kandydatami PiS-u w wyborach samorządowych otworzył poseł Grzegorz Puda.

- Mamy nową politykę tworzenia list wyborczych. Staramy się pokazać nowe twarze.  Marcela Kanafek-Lewandowska spełnia wymogi najlepszego kandydata na burmistrza. Walczymy o to, żeby wygrać w Pszczynie i w powiecie pszczyńskim – przekonywał Grzegorz Puda.

Marcela Kanafek-Lewandowska przedstawiła program PiS-u dla gminy Pszczyny. – Nasz program powstał na podstawie konsultacji z mieszkańcami gminy. Jest dostosowany do możliwości budżetowych gminy, ale i do potrzeb mieszkańców - mówiła kandydatka na burmistrza Pszczyny.  

Wśród obietnic wyborczych Marceli Kanafek-Lewandowskiej są m.in. niższe opłaty za dostarczanie wody i odbiór ścieków, bezpłatne parkingi dla mieszkańców, utworzenie lokalnej karty „Pszczyńskiej rodziny”, bon rehabilitacyjny w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych oraz przygotowanie terenów pod budowę cmentarza komunalnego.  Marcela Kanafek-Lewandowska proponuje też utworzenie klubów seniora w każdym sołectwie i osiedlu czy darmowy transport dla seniorów i uczniów. Obiecuje rozbudowę placówek przedszkolnych i szkolnych (jako priorytet wskazała rozbudowę sali gimnastycznej w Porębie), miejsce w żłobku dla każdego malucha i bon edukacyjny w wysokości 200 zł dla każdego ucznia.  W programie zapisano też m.in. wsparcie finansowe dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie, przeznaczenie na remont dróg 3 mln zł rocznie, utworzenie gminnej strefy ekonomicznej oraz  podjęcie działań mających na celu udrożnienie DK 1, w tym budowę prawoskrętu z ul. Bielskiej na DK 1.

Na listach PiS w wyborach do Rady Miejskiej w Pszczynie oprócz Marceli Kanafek-Lewandowskiej („jedynka” w okręgu nr 1) znajdziemy m.in. dotychczasowych radnych miejskich: Henryka Kopca (okręg nr 1), Marka Szklorza i Kamila Widłoka (okręg nr 2) czy Piotra Rabaszowskiego (okręg nr 4). „Jedynką” w okręgu nr 3 jest Czesław Moń, a w okręgu nr 4 Michał Ziebura. Z okręgu nr 3 startuje też m.in. Rafał Wróbel, dotychczasowy radny Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Liderami list powiatowych PiS-u są: Rudolf Sodzawiczny, Danuta Kocurek, Maria Bogumiła Boba, Aleksander Malcher i Helena Gąska.

Grzegorz Gaża, radny wojewódzki, kandydat PiS-u w wyborach do sejmiku województwa śląskiego, stwierdził, że to najsilniejsze listy PiS-u w historii wyborów samorządowych w powiecie pszczyńskim. Przeprosił jednocześnie tych, którzy na listach się nie znaleźli (brakuje na nich m.in. wieloletnich radnych powiatowych – Waldemara Januszewskiego i Bronisława Gembalczyka).

- Tylu mieliśmy chętnych, że nie dla wszystkich starczyło miejsca – stwierdził Grzegorz Gaża.

W spotkaniu wzięła też udział Beata Morawiec, kandydatka PiS na wójta gminy Kobiór.

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

gorący temat
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Wybory: D. Skrobol burmistrzem, II tura w Miedźnej
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Dariusz Skrobol dziękuje mieszkańcom za głosy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony
Budżet powiatu na trudne czasy uchwalony

Komentarze:

historyk 2018-09-28 godz. 20:54
Ile razy Pani Lewandowska będzie zmieniać program? Na wejściu obiecała 2 zl za wodę i ścieki, a gdy jej wytknięto, że nie wie co mówi, zmieniła na "niższe opłaty" Na dzień dobry się zbłażniła.Takiej burmistrz nam nie trzeba, która co pięć minut zmienia decyzje. Świadczy to o jej niekompetencji. Takiej Pani dziękuję, mimo, iż jestem zwolennikiem PISu.W Pszczynie trzeba umiejętnie rządzić, a nie rozrzucać kiełbasę wyborczą.
Ola 2018-09-27 godz. 07:53
na pana Gaża NA 100% głosować nie będziemy
gosc 2018-09-25 godz. 17:47
Macie tak wielu kandydatów, że fachowców i zasłużonych odstawiacie na boczny tor, a dajecie miejsca takim co to nawet sąsiedzi nie znają. To może świadczyć tylko o tym, że już wiecie, że macie załatwione wygrane wybory, a program KORYTO+ wymaga wielu nowych stanowisk.
treść:
autor:

SQL: 19