PiS ma nowe władze

21.11.2012, 10:19

Pszczyna

Zmiany w strukturach terenowych PiS. Na czele gminnego zarządu stanął Waldemar Januszewski, który wygrał... losowanie.


Zakończyła się kadencja władz terenowych Prawa i Sprawiedliwości. Nowym przewodniczącym zarządu terenowego PiS-u w Pszczynie został Waldemar Januszewski. Z Grzegorzem Gażą wygrał przez... losowanie, bo w głosowaniu obaj kandydaci zdobyli po 19 głosów. - Ordynacja wyborcza przewidywała tylko jedną turę głosowania, a po niej losowanie. To zdaje się jedyny przypadek na szczeblu kraju, że trzeba było losować, kto zostanie przewodniczącym terenowych struktur – mówi Waldemar Januszewski.

Zarząd Komitetu Terenowego PiS w Pszczynie uzupełniają: Ryszard Mejsak (sekretarz), Tadeusz Bałuch (skarbnik), Aleksander Malcher oraz Grzegorz Gaża (członkowie zarządu).

W poprzedniej kadencji przewodniczącym pszczyńskiego zarządu terenowego został wybrany Aleksander Malcher, jednak został odwołany ze stanowiska. Do czasu wyborów, na okres kilkunastu miesięcy ówczesny prezes zarządu okręgowego PiS w Bielsku-Białej, Jacek Falfus mianował na pełnomocnika PiS-u w powiecie pszczyńskim Grzegorza Gażę.

Waldemar Januszewski od lat należy do Prawa i Sprawiedliwości. Był radnym Rady Miejskiej w latach 1998 – 2002 oraz radnym powiatowym w kadencji 2006 – 2010. Kandydował też na stanowisko burmistrza Pszczyny z ramienia PiS-u.

- Popularność PiS-u na forum samorządowym była słaba, dlatego zakładam wzrost aktywności na tym polu. W powiecie pszczyńskim jest prawicowy elektorat, chcemy więc więcej działać w terenie. Będziemy też wspierać pozytywne działania samorządów i aktywizować ludzi, by poszli do wyborów. Chcemy w najbliższych wyborach samorządowych zrobić dobry wynik – zapowiada Waldemar Januszewski.

W obecnej kadencji Prawo i Sprawiedliwość ma pięciu radnych w Radzie Powiatu oraz dwóch w Radzie Miejskiej w Pszczynie.

ram

T G+ F

Zobacz także

ZNP wybierze nowe władze
ZNP wybierze nowe władze
Nowe władze SLD w powiecie pszczyńskim
Nowe władze SLD w powiecie pszczyńskim
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

TATA MIEEK 2014-11-01 godz. 19:01
PRZESZEDŁ JUŻ PRZEZ WSZYSTKIE PARTIE, A NIE POTRAFI SIĘ ZACHOWAĆ JAK CZŁOWIEK.
treść:
autor:

SQL: 18