Piłkarze Zakładu Poprawczego Wicemistrzami Polski

22.05.2009, 09:32

Pszczyna, Łąka

W finałach XIII Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich - Poznań 2009, który odbył się 16-17 maja wystąpiło 8 zespołów wyłonionych w eliminacjach.

Były to: ZP Poznań, ZP Barczewo, ZPiSdN Głogów, MOAS Szubin, MOAS Koszalin, ZP Witkowo, SdN Dominów oraz drużyna ZPiSdN Pszczyna/Łąka, która po zwycięstwie w eliminacjach z ZP Tarnów 8-3 zakwalifikowała się do najlepszej ósemki zespołów w Polsce. W grupie finałowej zajęła drugie miejsce za zespołem z Barczewa wyprzedzając Poznań i Głogów. W półfinale nasi zawodnicy pokonali Witkowo 3-1, a w finale ulegli ZP Barczewo 8-3 i zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło ZP Witkowo, a czwarte zespołowi z Koszalina.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Wacław Siry, Jacek Zbigniew, Grzegorz Kurzydło, Aleksander Mrzyczek, Faron Krzysztof, Patryk Sojka, Dariusz Grajcarek, Tomasz Pustelnik, Marek Szklorz. W eliminacjach uczestniczyli również : Jakub Strycharz, Stanisław Włoch, Grzegorz Pieczka.