(fot. POSiR)

Piłkarze z Elbudu z pucharem Starosty

Pszczyna08.08.2019, 13:51

Elbud Pszczyna okazał się najlepszy w dwudniowych zmaganiach podczas 19. Turnieju Piłki Nożnej o puchar Starosty Pszczyńskiego. Zespół pokonał w finale ekipę Almy Miedźna. Podium uzupełniła drużyna BKR-u, a "puchar pocieszenia" trafił do ATS Jakub Pszczyna.

Do 19. Turnieju Piłki Nożnej o puchar Starosty Pszczyńskiego przystąpiło 15 ekip.

W niedzielę, 4 sierpnia od godziny 13.00 na boisku rozpoczęły się mecze ćwierćfinałowe. BKR i Alma pokonały skromnie, bo po 1-0 odpowiednio OKS 4 Kąty i Szybkie Banany, a Elbud okazał się wyraźnie lepszy od Szóstki Katowice. W ostatnim meczu po remisie pomiędzy Ełką a Profi M-Tec (1-1) do wyłonienia czwartego półfinalisty potrzebne były rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się piłkarze Ełki i to oni zameldowali się w półfinale, gdzie czekała na nich Alma Miedźna.

Zespół z Miedźnej kontrolował mecz i pewnie pokonał Ełkę (4-1). W drugim półfinale faworyzowany Elbud prowadził już trzema bramkami w meczu z BKR-em, który w końcówce zdołał strzelić dwa gole i złapać kontakt, ale na doprowadzenie do remisu nie pozwoliła doświadczona ekipa Elbudu,

Mecz o 3. miejsce w turnieju to niejako rewanż za sobotnie spotkanie grupowe. BKR tym razem wysoko pokonał Ełkę, zapewniając sobie miejsce na najniższym stopniu podium i rewanżując się tym samym za sobotnią porażkę w grupie.

W finale Elbud Pszczyna, aktualny mistrz PALP dość pewnie ograł (4-1) wicemistrza PALP - Almę Miedźna.

Najlepszym zawodnikiem został Tomasz Tomanek (Elbud Pszczyna). Najlepszym bramkarzem był Jakub Maroszek (Alma Miedźna). Tytuł "Króla strzelców" otrzymał Marek Krzystolik (Alma Miedźna).

Zdjęcia z turnieju znajdziesz tutaj.

(źródło: POSiR)

KK

T G+ F

Zobacz także

19. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty
19. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty
Turniej Piłki Nożnej Halowej
Turniej Piłki Nożnej Halowej
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie
40 lat zespolu folklorystycznego Wolanie
40 lat zespolu folklorystycznego Wolanie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18